Noc Muzeów w WOAK – Białystok

Joanna Kossak, Konie – akwarela
ul. Kilińskiego 8, pracownia plastyczna – parter, godz. 18-24
wstęp wolny
Wystawa akwareli Joanny Kossak – malarki i artystki, wywodzącej się ze znakomitego rodu Kossaków, wnuczki Jerzego Kossaka (1886-1955), potomkini Juliusza Kossaka (1824-1899) oraz spadkobierczyni Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Artystka obecnie zamieszkuje i tworzy w Białowieży, z dala od zgiełku wielkich miast i cywilizacji.

WARSZTATY
„Koń jaki jest, każdy widzi…"

ul. Kilińskiego 8, pracownia plastyczna – parter, godz. 18:00; 20:00; 22:00
wstęp wolny
Zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami do wzięcia udziału w twórczych warsztatach plastycznych, których tematem będzie koń. Warsztaty poprzedza zwiedzanie aktualnie prezentowanej wystawy. Wspólnie wykonamy niepowtarzalne koniki-zabawki, koniki-rysunki w różnych technikach plastycznych.

SPOTKANIE Z KURPIAMI ZIELONYMI
Raz na ludowo – stroje, filmy, fotografia

ul. Kilińskiego 8, sala różowa I piętro, godz. 18-24
wstęp wolny
Zapraszamy na wystawę licznych strojów, rekwizytów i instrumentów wykorzystywanych w swojej działalności przez Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone". Dodatkową atrakcją będą zaprezentowane nagrania oraz fotografie, a także pokaz podstawowych kroków i figur tanecznych z naszego regionu. Jako pamiątkę będzie można wykonać zdjęcie z wykorzystaniem strojów i rekwizytów.

WOAK
ul. Kilińskiego 8, 15-950 Białystok