Noc Muzeów w Nadbałtyckim Centrum Kultury

ul. Korzenna 33/35, ul. Świętojańska 50 mapa

sobota 19.05.2018

bezpłatne

Zapraszamy dzieci i dorosłych do zwiedzania naszych siedzib podczas Europejskiej Nocy Muzeów 2018.

RATUSZ STAROMIEJSKI (ul. Korzenna 33/35)
GODZINY: 19:00-23:00
WSTĘP: bezpłatny
WIEK: bez ograniczeń

RATUSZ KOBIET. Motywem przewodnim będą przedstawienia kobiet w dziełach sztuki zdobiących Ratusz Staromiejski oraz kobiety związane z tym miejscem.

W programie:

  • oprowadzanie po Ratuszu, ze szczególnym uwzględnieniem postaci kobiecych z dzieł sztuki obecnych w Ratuszu i historii kobiet związanych z tym miejscem (od 19:00 do 22:00 co godzinę, czas trwania 30 min.),
  • pokazy i nauka tańców historycznych, prowadzone przez artystów ze szkoły baletowej w Gdańsku pod opieką Pani Agnieszki Jędrzejczak-Gidus. Uczestnicy pokazów będą mogli nauczyć się specjalnego ukłonu i i kilku kroków różnych tańców (Sala Mieszczańska, od 19:30 do 21:30 co godzinę, czas trwania: 30 min.),
  • Gabinet memów – warsztat tworzenia memów inspirowanych wizerunkami kobiet z dzieł sztuki obecnych w Ratuszu (Gabinet Burmistrza, od 19:45 do 21:45 co godzinę, czas trwania: 20 minut, limit osób: 15, zapisy przed warsztatami),
  • Wystawa Pomorzanki. Lato, jesień, zima, wiosna Małgorzaty Limon, przedstawiająca malarskie portrety kobiet, które zafascynowały artystkę (Galeria, 19:00-23:00).
  • Warsztaty dla dzieci Pory roku – pejzaż wewnętrzny, prowadzenie: Małgorzata Limon (Galeria, w godz. 19:00-20:30, limit osób: 20, zapisy przed warsztatem).
  • warsztaty tworzenia biżuterii siateczkowej: bransoletek i naszyjników. Prowadzenie: Małgorzata Bączkowska (Galeria, godz. 21:00-23:00, dla młodzieży i dorosłych, limit osób: 25, zapisy przed warsztatem),

CENTRUM ŚW. JANA (ul. Świętojańska 50).
GODZINY: 19:00 – 23:00
WSTĘP: bezpłatny
WIEK: bez ograniczeń

Wystawa prac multimedialnych, powstałych w ramach projektu Shared History – Splecione losy:
Agnieszka Wołodźko (Polska) Czekając na Paolo Dall’Oglio,
Ibrahim Mouhanna (Syria) UnderWeAre

Prace poruszają temat integracji i solidarności, ukazując Gdańsk jako miasto otwarte. Wystawa ma być refleksją nad miastem i jego architekturą oraz wpływem pojedynczych losów na tkankę miasta i w konsekwencji pamięć zbiorową jego mieszkańców.
W Noc Muzeów po wystawie oprowadzać będą wyjątkowi przewodnicy – nowi gdańszczanie i gdańszczanki (którzy przybyli do nas m. in. z Włoch, Ukrainy, Czeczenii,nBiałorusi i Rosji) w ich ojczystych językach. Będzie to okazja do wysłuchania jednostkowej narracji, spojrzenia na nasze miasto z innej perspektywy, w „naszej” wspólnej przestrzeni.

Podczas Nocy Muzeów ze względu na prace remontowe w Centrum św. Jana nie będą odbywać się tradycyjne zwiedzania obiektu z przewodnikiem.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Noc Muzeów w Nadbałtyckim Centrum Kultury

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku jest samorządową instytucją kultury Województwa Pomorskiego, której zadaniem jest upowszechnianie kultury oraz organizowanie i prowadzenie współpracy kulturalnej województwa z innymi państwami, w szczególności państwami basenu Morza Bałtyckiego.

Od 1992 r. zajmujemy …

Więcej

Adres:

Nadbałtyckie Centrum Kultury
ul. Korzenna 33/35
80 - 851 Gdańsk
Kontakt:

+48 (58) 301 10 51
sekretariat@nck.org.pl
http://www.nck.org.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:muzeum