Zapraszamy do Klockowni!
UD

Noc Muzeów w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Gdańska 13
🗺 mapa
📅 sobota 18.05.2024
Noc Muzeów w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
Oddział przy ulicy Gdańskiej (ul. Gdańska 13, Łódź)

W trakcie Nocy Muzeów 2024 Oddział Muzeum przy Gdańskiej przygotował dla Zwiedzających szereg atrakcji. Będą mieli możliwość przymierzenia kopii murduru i broni, zagrania w grę dotyczącą agentki AK – Haliny Kłąb, obejrzenia filmów poświęconych dziejom miasta pt.: “Losy Łodzi”, wejścia do nie udostępnionego na co dzień karceru. Ponadto będą mogli również zapoznać się z historią niezwykłego eksponatu z naszych zbiorów, który będzie prezentowany w ramach inaugurowanego cyklu “Eksponat miesiąca”. Zwiędzającym zostanie zapewniona możliwość wysłuchania wykładu dotyczącego dokonanych podczas remontu skrzyżowania Gdańska-Legionów znalezisk archologicznych. Chcielibyśmy także przypomnieć historię znajdujących się w posiadaniu Muzeum płyt z pierwszego łódzkiego pomnika Tadeusza Kościuszki. Natomiast przed budynkiem Muzeum, na dziedzińcu zewnętrznym, namiot rozbije współpracujące i zaprzyjaźnione z placówką Łódzkie Koło Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Ponadto podczas tego rocznej Nocy Muzeów będzie można zakupić własnoręcznie wykonany nieśmiertelnik.

Oddział Martyrologii Radogoszcz (ul. Zgierska 147, Łódź)

Do północy będzie można zwiedzać wystawę stałą pt.: “Zabrał ich ogień…” i zagrać w grę muzealną: “Zwiedzanie to wyzwanie”. Zwiedzającym udostępniona będzie również klatka schodowa spalonego budynku więziennego. O godz. 18.00 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie plenerowej pt. “Bałuckie klimaty. Komiks wobec II wojny światowej”. Kulminacją wieczoru będzie wernisaż wystawy pt.: “Skarby Muzeum” prezentującej najcenniejsze obiekty ze zbiorów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, zaplanowany na godz.: 19.30. Podczas Nocy Muzeów zaprezentujemy fragment całunu z trumny Józefa Piłsudskiego.

Stacja Radegast (al. Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto 12, Łódź)

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania wystawy stałej Makieta getta łódzkiego w trakcie trwania Nocy Muzeów. W ramach wydarzenia odbędą się: – otwarcie wystawy czasowej “Echad – Jeden. Metaloplastyka z kolekcji Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi oraz wykład Marii Szulc poświęcony historii przedmiotu z wystawy, godz. 17.00, miejsce: budynek wystawy stałej. – spacery po terenie Oddziału Stacja Radegast z przewodnikiem – start godz. 19.00, godz. 21.00. Miejsce startu: główne wejście do budynku wystawy stałej. – przewodnicy dostępni dla zwiedzających przy makiecie getta łódzkiego (19.00-24.00). Wstęp wolny w godz. 17.00-23.30 (ostatnie wejście do Oddziału).

Wstęp wolny w godz. 17.00-23.30 (ostatnie wejście do Oddziału).

402 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent