Noc Muzeów w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Zygmunta Krasińskiego 1 mapa

sobota 18.05.2019

Noc Muzeów w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Noc Muzeów w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu! Podczas Nocy Muzeów zapraszamy do zwiedzenia nowej wystawy czasowej: ”W drodze – dwa stulecia. Od dyliżansu do samochodu”.

W ramach ekspozycji przygotowaliśmy dla Państwa wykład na temat XVIII i XIX- wiecznych podróży, podczas którego przywołamy sylwetki i relacje znanych globtroterów oraz warsztaty rodzinne zadedykowane postaci listonosza. Zachęcamy także do zwiedzenia wystaw stałych poświęconych historii poczty polskiej i telekomunikacji oraz obejrzenia unikatowych konnych pojazdów pocztowych prezentowanych w MPiT.

noc muzeow 2019-01

Godz.17.00 -„W pracowni kapelusznika – Historia nakryć głowy listonosza” – wyjątkowe rodzinne warsztaty Zastanawiasz się jak zmienił się strój listonosza na przestrzeni wieków? Kim był goniec pocztowy, w jakim nakryciu głowy spotykano pocztyliona? W ramach warsztatów rodzinnych przyjrzymy się roli listonosza na przestrzeni wieków. Poznamy jego umundurowanie, odkryjemy jakie kapelusze i czapki nosił. W części warsztatowej zabawimy się w projektantów mody i stworzymy wyjątkowe kapelusze inspirowane dalekimi podróżami.Wiek 8 – 14 lat. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu 71 3436765.

Godz. 20:00 – „Dawnym traktem pocztowym” – wykład poświęcony zagadnieniu XIX i XX wiecznych podróży.

Podczas wykładu poruszona zostanie tematyka dotycząca XVIII i XIX wiecznych podróży – od traktów pocztowych przecinających Polskę i Europę, po „księgi zażaleń”, zapisywane przez dawnych podróżników. Przedstawione też zostaną sylwetki najbardziej znanych globtroterów, ich relacje i doświadczenia. Na podstawie pamiętników i wspomnień nowożytnych podróżników spróbujemy określić najmodniejsze kierunki owych wypraw, a także ich wpływ na życie, na sposób widzenia i pojmowania świata. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu 71 3436765.

Godziny otwarcia Muzeum podczas Nocy Muzeów 2019

16:00-23:00 (ostatnie wejście godzina 22:30) +48713436765  ul. Z. Krasińskiego 1, Wrocław (gmach Poczty Głównej, 1 piętro)

#MPiTWr #nocmuzeów #muzeumpocztyitelekomunikacji

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu jest jedyną w Polsce placówką muzealną gromadzącą i chroniącą zabytki stanowiące świadectwo działalności poczty na ziemiach polskich, w tym Poczty Polskiej założonej przez króla Zygmunta Augusta w 1558 r. …

Więcej

Adres:

ul. Z. Krasińskiego 1
50-945 Wrocław


Kontakt:

(071) 3436765 ; 346 95 82
sekretariat@muzeum.wroclaw.pl
http://www.muzeum.wroclaw.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:muzeumwarsztaty