Noc Muzeów w Muzeum Inżynierii Miejskiej i Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema

Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz Ogród Doświadczeń
📅 piątek 21.05.2021
Zapraszamy na Noc Muzeów w Muzeum Inżynierii Miejskiej i w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema.

piątek, 21 maja 2021 r.
dwie wystawy przy ul. Św. Wawrzyńca 15 oraz Ogród Doświadczeń

NOC MUZEÓW 2021 w MIM
wydłużone godziny otwarcia!
od godz.: od 18:00 wstęp za 1 zł!

Muzeum Inżynierii Miejskiej
ul. Wawrzyńca 15
–       Muzeum otwarte w godzinach od 11:00 do 22:00
–       w godzinach 18:00-22:00 bilet do Muzeum za 1 zł (od 11:00 do 18:00 bilety wg cennika)
–       dostępne dwie edukacyjne wystawy czasowe: „Więcej światła” oraz „Futuronauci”.

Dodatkowe atrakcje w godzinach wieczornych:
godz. 18:00 Detektory i promienie – pogadanka Jacka Gaja na wystawie Więcej światła
godz. 18:30 Gra SPIN GO dziedzina: Architektura i budownictwo
godz. 19:00 Muzealnym Szlakiem Techniki w ramach SPiNarium – spacer.

opis:
Detektory i promienie – pogadanka Jacka Gaja na wystawie „Więcej światła” godz. 18:00
Spotkanie w MIM to niezwykła okazja do poznania wystawy „Więcej światła”. Rozmowa z Jackiem Gajem o promieniowaniu i detektorach uzupełniona zostanie o wiele prezentacji. Widzowie będą mogli zobaczyć i poznać różne detektory, w tym fotopowielacze. W czasie spotkania uczestnicy poznają dokładnie budowę mikrofalówki, rozbierając ją na czynniki pierwsze. Będą też współautorami pokazu światła laserowego.
Czas: 1 godzina zegarowa
Ilość uczestników: 15 osób
Metody: storytelling, pogadanka, burza mózgów
Przestrzeń: wystawa czasowa

Gra SPIN GO dziedzina: Architektura i budownictwo – 18:30
Pierwsza gra miejska realizowana przez Muzeum Inżynierii Miejskiej w ramach projektu SPINaj naukę. Trasa gry pozwoli nam na poznanie najciekawszych budynków w najbliższej okolicy Muzeum. Start z dziedzińca Muzeum.
Czas: 2 godziny zegarowe
Ilość uczestników: 10 zespołów (max  4 osobowych)
Metody: praca w grupie
Przestrzeń: Muzeum i przestrzeń miasta

Muzealnym Szlakiem Techniki w ramach SPiNarium
Wieczorny spacer pozwoli nam na skupienie uwagi na mniej znanych miejscach dzielnicy Kazimierz. Spacerując wąskimi uliczkami uczestnicy przekonają się, że historia techniki i inżynierii jest nie tylko ciekawa, ale także pełna tajemnic.
Czas: 2 godziny zegarowe
Ilość uczestników: max 20 osób
Metody: storytelling, pogadanka, burza mózgów
Przestrzeń: Muzeum Inżynierii Miejskiej i przestrzeń miasta

REZERWACJA: Zapisy na zajęcia prowadzimy telefonicznie i mailowo – od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 16:00 – rezerwacja@mim.krakow.pl lub tel. 12 428 66 00 wew. 11

NOC MUZEÓW 2021 w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema
w godz.: od 18:00 wstęp za 1 zł!
Al. Pokoju 68
–       Ogród czynny od 10:00 do 22:00
–       w godzinach 18:00-22:00 bilet za 1 zł (od 11:00 do 18:00 bilety wg cennika)

Dodatkowe atrakcje w godzinach wieczornych:
– od godziny 20:00 co 30 minut „Kolorowe płomienie” – pokazy spalania pierwiastków
– od godz. 18.00 pokaz ciągły „Rura Rubensa” – wizualizacja fali dźwiękowej za pomocą gazowych płomieni.

Na pokazy w Ogrodzie nie są prowadzone  rezerwacje.