Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Noc Muzeów 2024 w Muzeum Kinematografii w Łodzi

Muzeum Kinematografii w Łodzi, pl. Lecha Kaczyńskiego 1
🗺 mapa
📅 sobota 18.05.2024
Noc Muzeów 2024 w Muzeum Kinematografii w Łodzi
Łódzka Noc Muzeów 2024 już 18 maja (sobota)! W tę wyczekiwaną noc dostępne będą wystawy stałe Łódź filmowa i Pałac pełen bajek oraz czasowa Wideoświat. Powrót do kaset VHS. Pozostałe atrakcje zdradzimy wkrótce!

Godziny otwarcia Muzeum: 18:00-01:00

(ostatnie wejście o 00:15)

1. Wystawa stała Łódź filmowa
Wystawa stała Muzeum Kinematografii w Łodzi zatytułowana Łódź filmowa pokazuje, jak z miasta rozrywek przełomu XIX i XX wieku, przeznaczonych dla robotników fabryk włókienniczych, Łódź stała się po zakończeniu II wojny światowej stolicą polskiego przemysłu filmowego.

Więcej o wystawie

2. Wystawa czasowa Wideoświat. Powrót do kaset VHS
Technologia VHS zrewolucjonizowała myślenie o kinematografii. Przeniosła seanse filmowe z sal kinowych do prywatnych mieszkań i zmieniła praktyki odbiorcze widzów na całym świecie. W Polsce zbiegła się w czasie ze zmianami polityczno–społecznymi okresu transformacji na przełomie lat 80. i 90.
Obiekty i scenograficzne aranżacje na wystawie odzwierciedlają ówczesną kulturę wideo. Muzeum Kinematografii w Łodzi zgromadziło na wystawie artefakty minionego czasu, otrzymane lub wypożyczone od kolekcjonerów i badaczy oraz udostępnione przez muzea techniki. Dzięki temu powstała pierwsza wystawa muzealna o kulturze wideo w Polsce.

Więcej o wystawie

3. Wystawa stała Pałac pełen bajek
Wystawa stała „Pałac pełen bajek” jest propozycją dla wszystkich, bez względu na wiek. Dorośli odbiorcy mają okazję przypomnieć sobie czasy dzieciństwa, a młodsi szansę poznać bohaterów polskich serii animowanych. Każdy z nich występuje w swojej oryginalnej filmowej postaci: Uszatek, Pik-Pok, Colargol i Muminki jako lalki, a Reksio, Bolek i Lolek, Smok Wawelski i Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka, koty Filemon i Bonifacy oraz Ćwirek jako celuloidy (czyli rysunki na przezroczystych foliach).

Więcej o wystawie

225 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent