Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Noc Muzeów 2024: W krainie motyli

CK Łomianki
🗺 mapa
📅 sobota 18.05.2024
Noc Muzeów 2024: W krainie motyli
Motyle są fascynującymi stworzeniami, które od dawna przyciągają uwagę naukowców, artystów i entuzjastów przyrody. Ich kolorowe skrzydła, nietypowe wzory i niezwykłe cykle życiowe stanowią doskonały temat do eksploracji podczas organizowanej 18 maja w Centrum Kultury w Łomiankach kolejnej edycji „Nocy Muzeów”.

„Noc Muzeów 2024: W krainie motyli” to niepowtarzalna okazja aby podziwiać kolekcję kilkudziesięciu tysięcy motyli z 40-letniego zbioru Andrzeja Podgórskiego, uznawanego za najlepszego preparatora motyli w Polsce. Od rzadkich gatunków, przez wyjątkowe aberracje, po motyle już nieistniejące w przyrodzie tj. Charaxesy z wyspy Sao Thome. Przygotowana kolekcja obejmuje prawie wszystkie najważniejsze gatunki motyli dziennych oraz ciem, zwłaszcza z najatrakcyjniej ubarwionych rodzin jak Uraniidae czy Saturnidae. Wszystko w ponad 130 przeszklonych gablotach.

W ramach organizowanej nocy odbędą się warsztaty, prezentacje i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych, które sprawią, że to kolorowe wydarzenie stanie się fascynującą przygodą dla całej rodziny. „W krainie motyli” będzie podróżą zmieniającą sposób patrzenia na otaczającą nas przyrodę oraz cennym źródłem wiedzy.

Jednoczeście osoby powyżej 10 roku życia, zamieszkujące teren powiatu warszawskiego zachodniego, zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie sztuk wizualnych „W krainie motyli”, którego rozstrzygnięcie nastąpi właśnie 18 maja, podczas „Nocy Muzeów 2024: W krainie motyli”.

382 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent