Noc Muzeów 2024: Tanga i fokstroty oraz art deco, czyli grafika i szkło
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Noc Muzeów 2024: Tanga i fokstroty oraz art deco, czyli grafika i szkło

Dom Kultury Zacisze
🗺 mapa
📅 sobota 18.05.2024
Noc Muzeów 2024: Tanga i fokstroty oraz art deco, czyli grafika i szkło
Zapraszamy na NOC MUZEÓW na Zaciszu w klimacie dwudziestolecia międzywojennego. Będziecie mieli okazję pobawić się grafiką i malarstwem na szkle w stylu art deco, przy okazji poznając sylwetki artystów z tego szalonego okresu. Nie zabraknie ogromnej porcji muzyki i tańców.

18 maja 2024, sobota

Udział bezpłatny. Zapisy od 6.05.2024 od godz. 10.00

W programie:

godz. 17.00-20.30 Muzyka okresu międzywojennego!
Uczestnicy: wydarzenie przeznaczone dla osób dorosłych, jednak młodzież i dzieci również mile widziane

Koncert muzyki okresu międzywojennego w wykonaniu zespołu Tango Mio oraz potańcówka w rytmach dwudziestolecia międzywojennego. Usłyszymy tanga, fokstroty, walce i slowfoxy, które w latach międzywojennych rozbrzmiewały na parkietach, w teatrach i w kawiarniach Warszawy.
ZAPISY telefoniczne 22 679 84 69, 22 743 87 10

godz. 15.00-16.30 Grafika użytkowa – linoryt!
Uczestnicy: dzieci 8+, młodzież, dorośli

Zapraszamy do wypróbowania wyjątkowej techniki grafiki warsztatowej, czyli linorytu. W grafice styl art deco odznaczał się dekoracyjnością i dbałością o szczegóły. Królowała w nim geometria. Podczas warsztatów samodzielnie (lub z pomocą instruktora) zaprojektujecie i wyżłobicie dłutkami w linoleum własny projekt (oryginalny wzór, ex libris, stempel), który odbijecie na odpowiednio dobranym papierze. Zarówno odbitka jak i matryca będą Wasze. Możecie zabrać je do domu i wykorzystać do tworzenia ozdobnych kartek, toreb, ilustracji czy koszulek.

godz. 17.00-18.30 Obraz na szkle malowany!
Uczestnicy: dzieci 7+, młodzież, dorośli

Zapraszamy na niezwykle relaksujące warsztaty malowania na szkle. Poznacie technikę, artystów i ich dzieła, namalujecie własny obraz na szkle, który zabierzecie na pamiątkę. Tradycja tworzenia zdobień na szkle sięga starożytności. W średniowieczu ludzi malujących na szkle nazywano szklarzami, malarzami szkła lub witrażystami. Podhalańskim, ludowym malarstwem na szkle zainteresowali się formiści. To co akademizm uważał w malarstwie na szkle za błąd formalny dla formistów stało się walorem. Malarstwo na szkle uznano za sztukę.

 

489 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent