Noc Muzeów 2019 w CK Zamek

CK Zamek, Przestrzeń miasta mapa

sobota 18.05.2019

Tę noc warto spędzić w CK ZAMEK i na Św. Marcinie. W czasie Nocy Muzeów wystawy „Poza miastem! Sowiniec jako nieoficjalne centrum czechosłowackiej kultury 1974–1989” oraz „Gdzie jest mój dom” będą czynne do północy. Zapraszamy także na wieczorne spacery z przewodnikami! W programie zwiedzanie gmachu Dyrekcji Poczty, hotelu Altus i poznawanie zakamarków siedziby KW PZPR. W Kinie Pałacowym będzie można dowiedzieć się, jak przebiega rewitalizacja Zachodniego Skrzydła Zamku podczas projekcji zdjęć z terenu budowy. Zapraszamy także na koncerty: Chóru Dziewczęcego SKOWRONECZKI na Dziedzińcu budynku Dyrekcji Poczty i Epoque Quartet z Czech w Sali Wielkiej.

W Zamku:
____________________

„Co słychać na budowie?” – projekcja zdjęć z konserwacji zachodniego skrzydła CK ZAMEK
g. 18.30-22 Kino Pałacowe
Projekcja wyświetlana w pętli
czas trwania: 15 minut

Epoque Quartet (Czechy) – koncert
g. 21 Sala Wielka
Koncert kwartetu smyczkowego z Pragi, obchodzącego w tym roku jubileusz 20-lecia na scenie muzyki klasycznej i jazzowej
bilety: 2 zł

Wystawy:

„Poza miastem! Sowiniec jako nieoficjalne centrum czechosłowackiej kultury” 1974–1989 – kolekcja prof. Jindřicha Štreita
g. 12-24 Sala Wystaw
Wystawa czynna 4.04.–19.05., g. 12-20 (wt.-nd.)
wstęp wolny

„Gdzie jest mój dom” (2013–2017) – fotografie Jindřicha Štreita”
g. 12-24 Hol Wielki
Wystawa czynna: 4.04.–19.05., g. 12-20 (pon.-nd.)

W przestrzeni miasta:

Zwiedzania Gmachu Dyrekcji Poczty
g. 18 i 20.30 zbiórka: wejście do budynku poczty, ul. Kościuszki 77
Oprowadzają przewodnicy zamkowi
czas trwania: 30 minut
obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w kasie CK ZAMEK od 10.05. (grupy po 20 osób)

Koncert Chóru Dziewczęcego SKOWRONECZKI
g. 19 Dziedziniec budynku Dyrekcji Poczty, ul. Kościuszki 77
zbiórka: przed wejściem do budynku
wstęp wolny

Zwiedzania Gmachu KW PZPR (obecnie Collegium Martineum)
g. 18, 19 i 20 zbiórka: wejście do budynku Collegium Martineum (dawne Collegium Historicum), ul. Św. Marcin 78
Oprowadzają Maciej Michalski oraz Magdalena Patrzałek
czas trwania: 90 minut
obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w kasie CK ZAMEK od 10.05. (grupy po 60 osób)
Zwiedzania są częścią cyklu „Spacery na Stulecie Uniwersytetu Poznańskiego”, którego współorganizatorem jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Zwiedzania Hotelu Altus
g. 19 i 20 zbiórka: wejście główne do budynku, ul. Święty Marcin 40
oprowadzanie: Jakub Głaz
czas trwania: 45 min
obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w kasie CK ZAMEK od 10.05. (grupy po 15 osób)

Wejściówki będą do odebrania w zamkowej kasie od soboty 10.05.

Noc Muzeów 2019 w CK Zamek

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Centrum Kultury ZAMEK to jedna z największych instytucji kultury w kraju. Co roku organizujemy około 2500 wydarzeń, które tworzymy z myślą o naszych gościach. W przestrzeniach ZAMKU przenikają się i wzajemnie dopełniają sztuki wizualne, teatr, …

ul. Św. Marcin 80/82