Weleda
Weleda Baby

Noc Bibliotek 2020 w Stacji Muzeum: Kolejarze w badaniach genealogicznych rodziny

Stacja Muzeum
🗺 mapa
📅 sobota 10.10.2020
Noc Bibliotek 2020 w Stacji Muzeum: Kolejarze w badaniach genealogicznych rodziny
„szukam informacji dot. mojego pradziadka Konstantego…”

„przesyłam prośbę o kwerendę dotyczącą mojego dziadka Dominika…”

„proszę o możliwość udostępnienia wszelkich możliwych zdjęć, aktów dot. członków mojej rodziny…”

Tak zaczynają się ostatnie e-maile skierowane do Biblioteki Stacji Muzeum. Celem nadawców jest znalezienie informacji na temat swoich przodków pracujących na kolei. W swoich zbiorach posiadamy spisy pracowników kolei z lat 1930-1934.

Chcielibyśmy pomóc w poszukiwaniach, tak aby każdy mógł wypełnić lukę swego drzewa genealogicznego, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu z panią Martą Czerwieniec-Ivasyk. Do jej zainteresowań i pasji należą badania i poszukiwania genealogiczne, opracowywanie historii rodzinnych, kwerendy biblioteczne i archiwalne, budowa drzew rodowych, organizacja i prowadzenia wyjazdów na Kresy, organizacja zjazdów i spotkań rodzinnych, poszukiwania żyjących krewnych, porady genealogiczne.

DZIECI

Biblioteka o godz. 15:00-16:00 – spotkanie rodzinne dla opiekunów z dziećmi w wieku od 7 roku życia.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Podczas rodzinnego spotkania pani Marta Czerwieniec-Ivasyk wyjaśni: co to jest drzewo genealogiczne? Dlaczego warto odtworzyć historię rodziny? Gdzie szukać informacji o naszych przodkach?

DOROŚLI

Biblioteka o godz. 17:00-18:00 – spotkanie z panią Martą Czerwieniec-Ivasyk pt. „Kolejarze w badaniach genealogicznych rodziny”.

WSTĘP WOLNY

O naszym wydarzeniu oraz pozostałych akcjach organizowanych w ramach Nocy Bibliotek, można przeczytać na www.bit.ly/NocBibliotek2020

162 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent