Noc Baśni – Baśnie Braci Grimm

ul. Długa 1, Kraków
📅 piątek 18.08.2017
Noc Baśni - Baśnie Braci Grimm
Zapraszamy na kolejną Noc z Baśnią – głośne czytanie baśni w interpretacji aktorów scen krakowskich oraz warsztaty plastyczne z animatorkami zabaw dla dzieci z pracowni Ta Dorotka. Teksty baśni czytają aktorzy teatralni: Dorota Korbacz-Bochenek i Krzysztof Bochenek. Jest to spotkania otwarte dla rodziców i dzieci.

Ostatnie w te wakacje spotkanie z baśniami poświęcimy opowieściom spisanym przez niemieckich pisarzy i językoznawców, Wilhelma i Jacoba Grimmów, którzy zebrali ludowe podania i mity. Wydane w 1812 i 1815 roku Baśnie są dziś klasyką literatury. Wysłuchamy kilku baśni w oryginalnej interpretacji aktorów scen krakowskich a po wspólnej lekturze – warsztaty artystyczne z wykorzystaniem motywów z baśni.

18 sierpnia 2017 roku (piątek), godzina 18:00 – czytamy Baśnie Braci Grimm

Projekt „Chodzi o czytanie!” to 25 spotkań z autorami oraz animatorami promujących ideę głośnego czytania dzieciom i pokazanie im otaczającego świata i zjawisk w nim zachodzących poprzez książkę. Również w wakacje zapraszamy do wspólnego czytania książek, na warsztaty artystyczne i dla małego aktora.

Wszystkie spotkania są bezpłatne i odbywają się w Księgarni pod Globusem, ul. Długa 1, Kraków.

Księgarnia pod Globusem, ul. Długa 1, Kraków

facebook.com/chodzioczytanie, www.liberglob.pl

Czy i jak motywować dzieci

Partnerzy: Fundacja ABC XII Cała Polska czyta dzieciom, Fundacja Miasto Literatury Unesco, Krakowskie Biuro Festiwalowe,