Niezwykła sztuka i dobra zabawa – Brave Kids opanowały Warszawę

Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe, przy ul. Podskarbińskiej 2.
📅 czwartek 29.06.2017
Brave Kids 2017

Już od ponad tygodnia w Warszawie przebywają uzdolnione dzieci, które przyjechały tu z całego świata na 8. edycję międzynarodowego projektu – Brave Kids, który w Warszawie odbywa się po raz piąty. Młodzi artyści uczestniczą w licznych spotkaniach i warsztatach artystycznych, podczas których nie tylko dobrze się bawią i zaprzyjaźniają ze sobą, ale również wymieniają swoimi umiejętnościami. Przygotowują również widowiskowy spektakl, który odbędzie się już 29 czerwca, o godz. 18.30 w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe, przy ul. Podskarbińskiej 2.

Będzie to niezwykle barwne i radosne wydarzenie, podczas którego młodzi artyści zaprezentują swoje talenty i kraje, z których pochodzą – mówi Aleksandra Ośko, koordynatorka projektu Brave Kids w Warszawie. – Mam nadzieję, że widzowie zauważą radość i siłę, jaką mają w sobie dzieci, niezależnie od trosk i smutnych doświadczeń, jakie je często spotykają.

W repertuarze czwartkowego spektaklu znalazł się m.in. pokaz artystyczny prezentowany na szczudłach i w niezwykłych maskach, przygotowany przez Młodzieżówkę Praktyków Kultury, do której należą dzieci uchodźców m.in. z Tadżykistanu, Kirgistanu i Czeczenii. Widzowie będą mogli zobaczyć również występ w barwnych strojach młodych artystów pochodzących z rodzin autochtonicznych z małego miasteczka Neryungri z rosyjskiej Jakucji, a także przedstawienie irańskiej grupy teatralnej prowadzonej przez organizację Donya. Z kolei zespół tancerzy
i pieśniarzy z Pałacu Dzieci w rumuńskiej Pitesti zaprezentuje spektakl składający się z muzyki, tańców i pieśni prezentujących kulturę i tradycje ich kraju.

Wielki Finał w Teatrze Polskim we Wrocławiu

Młodzi artyści z końcem czerwca pożegnają się z warszawskimi rodzinami, u których obecnie mieszkają. Pojadą do Obornik Śląskich, gdzie 2 lipca zjadą się wszystkie dzieci biorące udział w tegorocznej edycji projektu – również z Wrocławia, Wałbrzycha, Przemyśla, Białegostoku oraz Koszyc na Słowacji. Przez tydzień ponad 130 uczestników z najdalszych stron świata, będzie wspólnie mieszkało oraz przygotowywało wielki i barwny spektakl finałowy.
Zostanie on zaprezentowany 10 lipca we wrocławskim Teatrze Polskim. Tego dnia d
ziecięcy artyści wystąpią dwukrotnie – o godz. 17.00 i 19.00. Bilety są już w sprzedaży, a cały dochód zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia dzieci podczas drugiego etapu projektu. Brave Kids pozostaną w Polsce do 11 lipca, kiedy to po ponad 3 tygodniach niezwykłych przeżyć, wrócą do swoich krajów.

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, który powstał w 2009 r. Umożliwia on spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata – ich wspólne tworzenie, a przede wszystkim możliwość zaprzyjaźnienia się. Jego celem jest „oddanie głosu dzieciom”. Wiele z nich żyje na co dzień w trudnych warunkach, są ubogie, nie mieszkają z rodzicami. Brave Kids 2017 to już 8 odsłona tego niezwykłego projektu, W obecnej edycji berze udział w sumie 164 dzieci z całego świata. Wśród tegorocznych krajów, z których pochodzą młodzi artyści, znalazły się m.in.: Gruzja, Iran, Kenia, Litwa, Maroko, Meksyk, Mołdawia, Ukraina, USA, Polska, Rosja, Rumunia, Słowacja, Turcja. Brave Kids 2017 odbywa się również, już po raz drugi, na Słowacji i w Gruzji.

Więcej o projekcie Brave Kids: http://www.bravekids.eu/

ul. Podskarbińska 2