Niezapomniane warsztaty rodzinne w Ossolineum

Miejsce wydarzenia: Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ul. Szewska 37

Data wydarzenia: niedziela 10.06.2018

Wstęp: Wstęp bezpłatny

Magiczna komnata. Niezapomniane warsztaty rodzinne

Niezapomniane warsztaty rodzinne to cykl spotkań dla dzieci i rodziców organizowanych w gmachu głównym Ossolineum przy ul. Szewskiej w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia. 

Kolejne spotkanie odbędzie się 10 czerwca, zapraszamy na nie rodziny z dziećmi w wieku 6–12 lat. Dla najmłodszych dzieci w wieku 0–2 lata i ich rodziców przeznaczone są warsztaty organizowane w cyklu Brzdąc w muzeum realizowane w ramach akcji #muzealniaki. Na następne spotkanie brzdąców zapraszamy 12 czerwca 2018.
 

10 czerwca, godz. 12.00
Magiczna komnata. Niezapomniane warsztaty rodzinne
dzieci w wieku 6–12 lat

Niektóre obrazy wyglądają jak zdjęcia, mają tyle dopracowanych szczegółów. Jak malarzom udaje się sprawić, że wszystko wygląda jak żywe? Czasem nawet mamy wrażenie, że można wejść do środka obrazu. Artyści to magicy, ale nieraz pomagają sobie w pracy, korzystając z różnych wynalazków. Podczas warsztatów zapoznamy się z jednym z nich, wejdziemy do przestrzeni o nazwie camera obscura i popodglądamy świat z ukrycia.
Prowadzenie: Kinga Łaska

Zapisy od 15 maja pod adresem zapisy@ossolineum.pl
W treści zgłoszenia prosimy o podanie daty warsztatów oraz imienia i wieku dziecka, a także numeru kontaktowego oraz imienia i nazwiska opiekuna.

 

Zobacz miejsce wydarzenia

Zobacz także