Nieustraszeni pogromcy legend – Bazyliszek. Spektakl

Teatr Kwadrat w Warszawie mapa

czwartek 23.01.2020 do piątek 24.01.2020

Nieustraszeni pogromcy legend - widowisko multimedialne

Teatr Kwadrat i Instytut Rozwoju Wyobraźni zapraszają na intrygującą podróż przez świat baśni, tajemniczych wydarzeń i ciekawych przygód. Odkryj na nowo legendarne postaci i poznaj nowe, te które dotychczas kryły się w ich cieniu! Towarzyszami Twoich przygód będą Nieustraszeni Pogromcy Legend, uzbrojeni w muzyczne instrumenty, ilustracje Szawła Płóciennika i przepastny arsenał wyobraźni!

„Nieustraszeni Pogromcy Legend” to widowisko multimedialne, którego punktem wyjścia są znane baśnie, legendy i mity. Aktorzy za pomocą techniki zmiany głosów (wykorzystywanej min. przy dubbingowaniu filmów) oraz ciągłemu ruchowi tworzą w wyobraźni widza niezwykle plastyczny i sugestywny świat, pełen humoru i żartobliwych aluzji do szeroko rozumianej współczesnej popkultury. Autorskie scenariusze, współczesny żywy język, prawdziwy kalejdoskop bohaterów, oryginalna muzyka (grana również na żywo) oraz towarzyszące im ilustracje – to wszystko sprawia, że w młodym widzu rodzi się naturalna potrzeba współuczestniczenia w kreowanych przez artystów wydarzeniach.

Każdy spektakl wieńczą wspólne warsztaty, podczas których dzieci trenują swoją wyobraźnię, rozbudzają potrzeby twórcze, wzmacniają własną kreatywność. Uczą się pracy w zespole, poznają ćwiczenia rytmiczne i umuzykalniające. To prawdziwy labirynt twórczej przygody z poczuciem humoru.

„Bazyliszek”

Stara warszawska legenda przedstawiona w zupełnie nowym wydaniu. Co dokładnie wydarzyło się w ruinach domostwa starego rzeźbiarza przy ulicy Krzywe Koło…

Widowisko performatywne dla dzieci na podstawie baśni opracowanych przez Marię Niklewiczową.

Informacje o spektaklu

Miejsca nienumerowane, na specjalnych poduszkach.

LINK DO ZAKUPU BILETÓW:

https://teatrkwadrat.pl/spektakl/nieustraszeni-pogromcy-legend-bazyliszek/?customize_changeset_uuid=

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Nieustraszeni pogromcy legend – Bazyliszek. Spektakl

Fundacja TKwadrat

Fundacja TKwadrat powstała w październiku 2014 r. z inicjatywy pracowników i miłośników Teatru Kwadrat. Celem działania Fundacji jest wspieranie wszechstronnego rozwoju społeczeństwa polskiego poprzez działania w zakresie sztuki, kultury, nauk społecznych i humanistycznych, propagowanie i promocja …

Więcej

Adres:

Marszałkowska 138/61
00-004 Warszawa


Kontakt:

518958909
marzenaostrowska@teatrkwadrat.pl
http://fundacjatkwadrat.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:legendyteatr