Niekrólewska wyprawa – debiut młodego pisarza

środa 03.10.2018 do środa 17.10.2018

Niekrólewska wyprawa

„Niekrólewska wyprawa” – oto tytuł niezwykłej książki dla dzieci autorstwa młodego autora, Krzysztofa Pławeckiego (samodzielnego wydawcy, przyszłego prawnika i miłośnika sztuk walki). Dlaczego jest tak niezwykła?

Przede wszystkim z powodu niesamowicie wdzięcznego stylu pisania Krzysztofa Pławeckiego. Licząca ponad 50 stron opowieść została w całości napisana rymowanym szesnastozgłoskowcem, a rytmiczne brzmienie tekstu sprawia, że historię czyta się przyjemnie. A to z pewnością zainteresuje najmłodszych (i nie tylko) czytelników.

Kolejną istotną rzeczą jest fabuła utworu, która opowiada o przygodach tęgawego króla Jana. Pewnego dnia ów władca zostaje obudzony przez swojego sługę, który informuje go o przybyciu ważnego gościa, mędrca przynoszącego wieść o poszukiwanej od lat księdze, kryjącej w sobie wspaniałe rady, potrzebne by władca królestwa był wychwalany na wieczność. Początkowe wątpliwości i strach króla ustępują chęci zdobycia wspaniałego tytułu (o którym nasz bohater marzył całe życie), a władca decyduję się samotnie opuścić mury zamku i rozpoczyna największą przygodę swojego życia. Jego wyprawa jest pełna zabawnych momentów, chociaż nie zabraknie tych wzruszających.

Fantastyczny tekst dopełniają ilustracje autorstwa równie młodej i równie utalentowanej Katarzyny Winkler, która przy użyciu kresek i kolorów ubarwiła opowieść i przekazała pewne fabularne smaczki, widoczne tylko dla spostrzegawczych.

Bardzo interesujący jest też styl, w którym młody pisarz zdecydował się wydać bajkę, mowa o self-publishing’u. Metoda ta dopiero raczkuje w naszym kraju, ale powoli zdobywa coraz większą popularność, szczególnie u młodych autorów, którzy chcą o własnych siłach zaistnieć na rynku.

Liczymy, że tak interesująca historia, oprawiona w twardą okładkę i ozdobiona barwnymi ilustracjami trafi do serc młodszych i tych starszych czytelników.

Na końcu warto dodać, iż autor zdecydował się również na nagranie audiobook’a, do współpracy zaprosił Wojciecha Stagenalskiego, którego barwa głosu, dykcja i przede wszystkim profesjonalizm na pewno zadowolą nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Więcej informacji odnośnie do książki i możliwości kupna na www.niekrolewskawyprawa.pl oraz na facebookowym profilu autora, dostępnym pod adresem www.facebook.com/plaweckikrzysztof/

Przedsprzedaż książki trwa do 13 października, a w jej ramach każda książka oferowana jest w atrakcyjnej cenie oraz zawiera własnoręczny podpis autora.

Wiek czytelnika: 5+
Ilość stron: 56
Premiera: 15.10.2018 r.

Niekrólewska wyprawa – debiut młodego pisarza, samodzielnego wydawcy, przyszłego prawnika i miłośnika sztuk walki

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także