Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Taszyzm w sztuce Alfonsa Mazurkiewicza

Muzeum Współczesne Wrocław mapa

niedziela 13.10.2019

Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Taszyzm w sztuce Alfonsa Mazurkiewicza

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci w wieku 4–11 lat wraz z opiekunami do udziału w warsztatach pt. „Taszyzm w sztuce Alfonsa Mazurkiewicza”, które odbędą się w niedzielę 13 października w godz. 13.30-15.00.

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Zajęcia trwają 1,5 godz. i są bezpłatne.

Gwałtowne, ekspresyjne, roztarte lub odbite plamy koloru? Alfons Mazurkiewicz nie tylko tworzył prace farbami, niejednokrotnie sięgał także po tusz, dający całkiem inne możliwości artystycznego wyrazu. Ta z pozoru prosta technika malarska była charakterystyczna dla taszyzmu. Po zwiedzeniu wystawy „Ja i moja sztuka to sztuka. Alfons Mazurkiewicz – malarz i nauczyciel”, zainspirowani dziełami malarza, uczestnicy warsztatu sami wypróbują tusz w twórczych działaniach. Spontaniczne i niekonwencjonalne traktowanie plamy barwnej z pewnością przyniesie wiele zaskakujących i imponujących rezultatów.

Prowadzący: Ignacy Oboz.

>>> zapisy przez formularz zgłoszeniowy <<<

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 10.10.2019 do godz. 16.00. Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Współczesne Wrocław - aktualna oferta wydarzeń i atrakcji dla dzieci w Muzeum

Muzeum Współczesne Wrocław

Muzeum Współczesne Wrocław (MWW) – niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia. Od swojego powstania w 2011 roku rozwija relacje społeczne wobec sztuki współczesnej, które buduje poprzez działalność wystawienniczą, edukacyjną, powiększanie kolekcji oraz stwarzanie przyjaznych warunków …

Więcej

Adres:

pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław

Kontakt:

71 356 42 57
mww@muzeumwspolczesne.pl
http://www.muzeumwspolczesne.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:muzeumsztukawarsztaty
Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Taszyzm w sztuce Alfonsa Mazurkiewicza

Polecamy