Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Osobowości kolekcji #1 Stanisław Dróżdż

Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Osobowości kolekcji #1 Stanisław Dróżdż

Muzeum Współczesne Wrocław
🗺 mapa
📅 niedziela 19.01.2020
Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Co mi w duszy gra?
Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci w wieku 4–11 lat wraz z opiekunami do udziału w warsztatach pt. „Osobowości kolekcji #1 Stanisław Dróżdż” w niedzielę 19 stycznia o godz. 13.30.

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Zajęcia trwają 1,5 godz. i są bezpłatne.

Podczas warsztatu uczestnicy przyjrzą się twórczości Stanisława Dróżdża. Wybiorą się na wystawę „Prywatne mitologie. Urodziny Marty”, by zobaczyć pracę „Poezja konkretna”. Dowiedzą się czym jest poezja konkretna i co kryje się pod hasłem „pojęciokształty”. Podczas części warsztatowej, podobnie jak artysta, uczestnicy będą badać relację czasu i przestrzeni. Spróbują zwizualizować te poszukiwania w formie autorskiej instalacji, którą wykonają z żyłek, nici i drutów. Jak te projekty będą zmieniały się dzięki odpowiedniemu światłu i przemieszczaniu się uczestników? Czy wspólne dzieła będą miały równie poetycki charakter, co prace Stanisława Dróżdża?

Prowadząca: Agata Iżykowska-Uszczyk.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy >>>

  • Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 16.01.2020 do godz. 16.00.
  • Prosimy o zapisywanie się na warsztat. Tylko w ten sposób możemy przewidzieć ilość potrzebnych materiałów oraz dopasować poziom warsztatu do wieku uczestników.
  • Bardzo prosimy o informowanie z wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.
  • Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców.
  • Zbiórka uczestników warsztatu na parterze przy kasie muzealnej.

Wystawę „Prywatne mitologie. Urodziny Marty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakupy prac dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie