Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Osobowość kolekcji #2 Krzysztof Wodiczko

Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Osobowość kolekcji #2 Krzysztof Wodiczko

Muzeum Współczesne Wrocław
🗺 mapa
📅 niedziela 26.01.2020
Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Co mi w duszy gra?
Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci w wieku 4–11 lat wraz z opiekunami do udziału w warsztatach pt. „Osobowość kolekcji #2 Krzysztof Wodiczko” w niedzielę 26 stycznia o godz. 13.30.

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Zajęcia trwają 1,5 godz. i są bezpłatne.

Podczas warsztatu uczestnicy przyjrzą się twórczości Krzysztofa Wodiczki, artysty-projektanta, autora wielu obiektów i filmów wideo. Wspólnie wybiorą się na wystawę „Prywatne mitologie. Urodziny Marty”, by zobaczyć pracę Wodiczki, zatytułowaną „Autoportret narożny”. Wspólnie zastanowią się jak nietypowa forma portretu może wpływać na jego interpretację, czy istnieją jakieś zasady tworzenia portretów? W artystyczny sposób opracują własne wizerunki. Wykorzystają w twórczym procesie możliwości, jakie niesie ze sobą metoda origami. Utworzą serię artystycznych obiektów, przedstawiających całą gamę odmiennych cech naszej osobowości.

W czasie warsztatów uczestnicy lepiej poznają siebie, jak i swoich bliskich. A twórcze realizacje będą mogli podarować Babciom i Dziadkom, których na warsztaty, wraz z pociechami, zapraszamy w sposób szczególny, ponieważ kilka dni wcześniej – 21 i 22 stycznia – będą obchodzili swoje święta.

Prowadzący: Ignacy Oboz.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy >>>

  • Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 23.01.2020 do godz. 16.00.
  • Prosimy o zapisywanie się na warsztat. Tylko w ten sposób możemy przewidzieć ilość potrzebnych materiałów oraz dopasować poziom warsztatu do wieku uczestników.
  • Bardzo prosimy o informowanie z wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.
  • Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców.
  • Zbiórka uczestników warsztatu na parterze przy kasie muzealnej.

Wystawę „Prywatne mitologie. Urodziny Marty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakupy prac dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie