Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Dialog bez słów

Muzeum Współczesne Wrocław mapa

niedziela 20.10.2019

Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Taszyzm w sztuce Alfonsa Mazurkiewicza

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci w wieku 4–11 lat wraz z opiekunami do udziału w warsztatach pt. „Dialog bez słów” w niedzielę 20 października w godz. 13.30-15.00.

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Zajęcia trwają 1,5 godz. i są bezpłatne.

Co zrobić, by lepiej poznać siebie i innych? Jak uniknąć nieporozumień? Jak używać języka emocji? Z czego wynikają uprzedzenia? Czym są stereotypy? Podczas warsztatu uczestnicy będą rozmawiać, nie używając języka, odkryją możliwości komunikacyjne gestów i mimiki. Poznają osoby różnej narodowości.

Punktem odniesienia dla warsztatowych działań będzie wystawa „Polska gościnność”. W wielokulturowym gronie uczestnicy spróbują wspólnie zdefiniować słowo gościnność, odkryć jego znaczenie. Podczas gier i zabaw o teatralnym charakterze nie tylko spróbują znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, ale przede wszystkim będą mieć szansę pokazania, że polska gościnność jest czymś obecnym i prawdziwym, choć czasem ukrytym.

Prowadzące: Roxan Mehrafzoun oraz Agata Mazurkiewicz.

>>> zapisy przez formularz zgłoszeniowy <<<

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 17.10.2019 do godz. 16.00. Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Współczesne Wrocław - aktualna oferta wydarzeń i atrakcji dla dzieci w Muzeum

Muzeum Współczesne Wrocław

Muzeum Współczesne Wrocław (MWW) – niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia. Od swojego powstania w 2011 roku rozwija relacje społeczne wobec sztuki współczesnej, które buduje poprzez działalność wystawienniczą, edukacyjną, powiększanie kolekcji oraz stwarzanie przyjaznych warunków …

Więcej

Adres:

pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław

Kontakt:

71 356 42 57
mww@muzeumwspolczesne.pl
http://www.muzeumwspolczesne.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:muzeumwarsztaty
Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Dialog bez słów