Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Co mi w duszy gra?

Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Co mi w duszy gra?

Muzeum Współczesne Wrocław
🗺 mapa
📅 niedziela 12.01.2020
Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Co mi w duszy gra?
Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci w wieku 4–11 lat wraz z opiekunami do udziału w warsztatach pt. „Co mi w duszy gra?” w niedzielę 12 stycznia o godz. 13.30.

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Zajęcia trwają 1,5 godz. i są bezpłatne.

Uczestnicy warsztatu zwiedzą wystawę „Ja i moja sztuka to sztuka. Alfons Mazurkiewicz – malarz i nauczyciel”. Przyjrzą się obrazom Mazurkiewicza i zastanowią, jakie emocje i odczucia artysta chciał wyrazić poprzez malarskie struktury. Czy plastyczne rytmy, harmonijne układy, puste przestrzenie mogłyby odzwierciedlać melodie lub dźwięki obecne w naturze? Podczas części warsztatowej uczestnicy stworzą dzieła reprezentujące uczucia, które towarzyszyły im w ostatnich dniach. Emocje wyrażą poprzez pracę z linią i kreską, rysunkowymi elementami malarskich przedstawień Mazurkiewicza.

Wybrane wydarzenia w styczniu dedykowane są pamięci Andrzeja Jarosza – dyrektora Muzeum Współczesnego Wrocław, historyka, krytyka i teoretyka sztuki. Andrzej Jarosz zmarł nagle 10 grudnia 2019 roku w wieku 47 lat. Alfons Mazurkiewicz był jego ulubionym twórcą, a wystawa „Ja i moja sztuka to sztuka” jego ostatnim projektem kuratorskim.

Prowadząca: Grażyna Kryńska.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy >>>

  • Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 10.01.2020 do godz. 16.00.
  • Prosimy o zapisywanie się na warsztat. Tylko w ten sposób możemy przewidzieć ilość potrzebnych materiałów oraz dopasować poziom warsztatu do wieku uczestników.
  • Bardzo prosimy o informowanie z wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.
  • Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców.
  • Zbiórka uczestników warsztatu na parterze przy kasie muzealnej.
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie