Niedzielne Poranki we WRO – projekcje animacji i działania warsztatowe

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, Wrocław mapa

niedziela 20.10.2019

Podróże z Gapiszonem - Niedzielne porankiwe Wrocławiu

Podróże z Gapiszonem – Gapiszon przyszedł na świat 5 listopada 1958 r., powołany do życia przez legendarnego rysownika, Bohdana Butenkę. Od tego czasu miał mnóstwo różnorodnych przygód, dorastając wraz z kolejnymi pokoleniami widzów, budząc niezmiennie zasłużoną sympatię. Stał się też ikonicznym bohaterem licznych historii, komiksów, żartów.

Przygody Gapiszona to była niesamowita produkcja. Jak wspomina wybitny autor: „Malowałem Gapiszona na szybach, takich, jakie mamy w oknie, i te szyby wprawiano, żeby się nie pokaleczyć, w ramy, również takie jak mniej więcej mamy w oknie. (…) Program miał wielokrotne powtórzenia i jeździł po Europie zajmując pół wagonu w pociągu i budząc sensację. Nie wiem, czy nie największe wrażenie robiło to, jak był realizowany, jaka była jego tzw. kuchnia.”

Jesteśmy przekonani, że również w najbliższą niedzielę w Centrum Sztuki WRO liczyć może na entuzjastyczny odbiór, przypominając geniusz swojego twórcy i pozwalając wspominać go ciepło przez następne pokolenie widzów.

A po tych inspirujących podróżach zaprosimy oczywiście do udziału w autorskich, inspirowanych filmami zabawach warsztatowych.

 

Program projekcji:

 

  1. Gapiszon automobilista
  2. Gapiszon na stacji
  3. Gapiszon na obozie
  4. Gapiszon wędkarzem

 

Bohdan Butenko (8.02.1931 – 14.10.2019)

 

Niedziela, 20.10.2019, 12:30

 

 

cykl całoroczny – niedziele, zawsze o 12:30

 

WSTĘP WOLNY_nie obowiązują zapisy

 

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, Wrocław | wrocenter.pl

 

https://facebook.com/wroartcenter/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Sztuki Wro

Centrum Sztuki WRO

Centrum Sztuki WRO to złożony artystyczno/kuratorski projekt realizowany od 1989 roku, rozwijający się na kanwie międzynarodowego wydarzenia w dziedzinie sztuki współczesnej, mediów i komunikacji. Od 2008 roku we WRO odbywają się wystawy, pokazy, projekcje, warsztaty, dyskusje i wykłady.

Więcej

Adres:

Widok 7
50-052 WrocławKontakt:

071 343 32 40
info@wrocenter.pl
http://www.wrocenter.pl
facebook

 

Polecamy