Niedzielne Poranki we WRO

Centrum Sztuki WRO mapa

niedziela 29.05.2016

Wstęp wolny

Niedzielne Poranki we WRO

Od niepamiętnych czasów ludzie wymyślają i udoskonalają sposoby wizualnej komunikacji – pisma obrazkowe, hieroglify, alfabety, znaki i oznaczenia.

Niektóre zrozumiałe dla niewielkiej grupy, niektóre doskonale rozpoznawalne na całym świecie. Jaka jest ich historia? Jak powstają znaki i pisma, co na przykład oznaczają pięknie kaligrafowane znaki alfabetu japońskiego? Odpowiedzi na niektóre z tych pytań poznać będzie można podczas najbliższego Niedzielnego Poranka we WRO.

Zestaw animacji przybliży nam między innymi historię niektórych liter, przyjrzymy się modyfikacjom znaków drogowych na przestrzeni lat, obejrzymy różne alfabety, a po projekcji ozdobimy galerię WRO i jej najbliższe otoczenie rozmaitymi znakami, starając się wczuć w rolę mistrzów kaligrafii. W końcu kaligrafia to po japońsku „droga pisma”, no więc w drogę! Kto się pisze?

Niedzielne Poranki we WRO

Przez cały 2016 – wszystkie niedziele, zawsze o 12:30

WSTĘP WOLNY

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, Wrocław | wrocenter.pl

Niedziela, 29.05.2016, 12:30

Znaki i litery

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Sztuki Wro

Centrum Sztuki WRO

Centrum Sztuki WRO to złożony artystyczno/kuratorski projekt realizowany od 1989 roku, rozwijający się na kanwie międzynarodowego wydarzenia w dziedzinie sztuki współczesnej, mediów i komunikacji. Od 2008 roku we WRO odbywają się wystawy, pokazy, projekcje, warsztaty, dyskusje i wykłady.

Więcej

Adres:

Widok 7
50-052 WrocławKontakt:

071 343 32 40
info@wrocenter.pl
http://www.wrocenter.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:alfabetznaki drogowe