Niedziela z Teatrem na Placu Biegańskiego – Częstochowa

Plac Biegańskiego mapa

niedziela 20.08.2017

Wstęp wolny

Niedziela z Teatrem

Serdecznie zapraszamy na plenerowe spotkanie z Teatrem im. A. Mickiewicza, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę na Placu Biegańskiego w godz. 14:00-22:00. Tego dnia zaprezentujemy Państwu dwa spektakle „Jaś i Małgosia” o godz. 14:00  i koncert finałowy o godz. 20:00. Ale to nie wszystko! 

Przez cały czas trwania imprezy będą prowadzone działania w naszym teatralnym miasteczku, które zbudujemy na Placu Biegańskiego. Poniżej plan przebiegu imprezy:

  • 14:00 – 15:15 – spektakl dla najmłodszych Widzów -„ Jaś i Małgosia”

15:15 – 15.45 – spotkanie aktorów z publicznością ( aktorzy będą w kostiumach ze spektaklu, zachęcamy zatem do robienia pamiątkowych zdjęć).  Będzie również można dotknąć bajkowych rekwizytów, obejrzeć z bliska elementy scenografii.

  • 16:00 – 16:50 –  animacje dla dzieci poprowadzi aktor częstochowskiego teatru – Bartek Kopeć

(16:00 – 16:25 – animacja pierwsza, 16:25-16:50 – animacja druga);

  • 16:00 – 17:00 – w namiocie poświęconym historii teatru odbędzie się spotkanie z Panią Agnieszką Pobratyn, wykładowcą Akademii im. Jana Długosza, autorką książki „Zjawiska kultury teatralnej i filmowej w Częstochowie do 1939 roku”. Pani Agnieszka opowie o częstochowskich scenach teatralnych okresu międzywojennego, a następnie zaprosi na spacer śladami dawnych scen teatralnych w Częstochowie.

Osoby zainteresowane historią teatru w naszym mieście będą mogły kupić książkę Pani Agnieszki Pobratyn.

  • 17:00-19:00 – spotkanie z aktorami Teatru im. A. Mickiewicza.  Już teraz prosimy Państwa o przesyłanie  pytań do naszych aktorów. Można je wysyłać na adres :

bow@ teatr-mickiewicza.pl

  • 20:00 – 21:30 – Koncert finałowy złożony z piosenek i scen ze spektakli częstochowskiego Teatru. Wystąpią : Waldemar Cudzik, Michał Kula, Agata Hutyra, Antoni Rot, Marta Honzatko, Teresa Dzielska, Adam Hutyra, Agnieszka Łopacka, Bartek Kopeć, Iwona Chołuj, Maciej Półtorak i Robert Dorosławski. Aktorom towarzyszyć będą muzycy współpracujący z częstochowskim teatrem: Michał Rorat i Andrzej Młodkowski.

Uwaga! Tylko w najbliższą niedzielę (20 sierpnia) będzie można kupić bilety w promocyjnych cenach (na spektakle częstochowskiego teatru). Tego dnia, specjalnie dla Państwa Kasa Teatru,  będzie czynna w godz. 14:00-20:00. Szczegółowe informacje w namiocie promocyjnym na Placu Biegańskiego.

Przypominamy, że przez cały rok 2017 nasz Teatr świętuje Jubileusz 90-lecia istnienia stałego zespołu aktorskiego. Serdecznie zapraszamy na spektakle i na wszystkie wydarzenia związane z Jubileuszem.

Wstęp wolny!

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
teatr_mickiewicza_czestochowa_logo

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie wystawia przedstawienai dla dzieci i młodzieży, organizuje warsztaty teatralne dla dzieci.

Więcej

Adres:

Częstochowa, ul. Kilińskiego 15

Kontakt:

(34) 372 33 04
info@teatr-mickiewicza.pl
http://www.teatr-mickiewicza.pl