pl. J. III Sobieskiego 2 mapa

niedziela 26.01.2020

Niedziela z etnografią. Karnawał na ludowo – oprowadzanie po wystawie. Bytom

Karnawał to czas zabaw, wygłupów i bogatych, kolorowych balów. Rozpoczyna się w Święto Trzech Króli i trwa do wtorku przed Środa Popielcową. Zazwyczaj kojarzymy ten czas z imprezami na sambodromie w Rio de Janeiro lub festiwalem masek w Wenecji, a tym czasem w Polsce także odbywały się maskarady i taneczne korowody, które obchodziły całą wieś, angażując wszystkich jej mieszkańców. Na niedzielnym oprowadzaniu spróbujemy rozwikłać zagadkę genezy karnawału oraz rozszyfrować jego nazwę, a także zastanowimy się, jak obecnie przeżywamy ten czas.

data: 26 stycznia 2020 roku (niedziela), godz. 16.00
miejsce: pl. J. III Sobieskiego
prowadzi: Urszula Bracka
wstęp: wolny