Niedziela w Skansenie w Maurzycach

Skansen w Maurzycach k. Łowicza mapa

niedziela 14.08.2016

Niedziela w Skansenie w Maurzycachi 14 sierpnia 2016 - plakat

W wakacje warto wybrać się do… Skansenu. Wbrew pozorom nie zieje tam nudą! Niedziele w Skansenie w Maurzycach cieszą się dużą popularnością, a organizatorzy zapewniają masę atrakcji.

Muzeum w Łowiczu zaprasza na Niedzielę w Skansenie w Maurzycach, 14 sierpnia w godz. 12.00 – 17.00.

W trakcie warsztatów piekarniczych będzie można przekonać się, jak pachnie i smakuje chleb upieczony w ceglanym piecu chlebowym, pozyskać dawne, często zapomniane przepisy na pieczywo.

Zainteresowani rękodziełem ludowym będą mogli spróbować swoich sił w wykonywaniu haftu koralikowego, którym zdobiono tradycyjne stroje łowickie.

W programie znalazły się także warsztaty z papieroplastyki. Ich uczestnicy wykonają firanki z papieru, zdobiące okna drewnianych, łowickich chałup.

Dorosłych i dzieci zapraszamy na spacer po skansenie i opowieść o tym jak wyglądała w dawnych czasach przestrzeń łowickiej wsi oraz o tym , kto wieś budował i kto na niej mieszkał (godz. 13.00 i 15.00).

Natomiast o godzinie 14.00 i 16.00 odbędą się zajęcia połączone z warsztatami plastycznymi. Ich uczestnicy poznają mieszkańców regionu utrwalonych na starych pocztówkach. Będą mogli także zabrać do domu, jako pamiątkę, własnoręcznie wykonaną kartę pocztową.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do skansenu.