Niedziela w Koszycach – dzień otwarty wystawy Koszycka moderna

Galeria MCK, Rynek Główny 25
📅 niedziela 23.10.2016
Niedziela w Koszycach - dzień otwarty wystawy "Koszycka
W niedzielę 23 października zapraszamy do MCK na dzień otwarty wystawy „Koszycka moderna”.

W programie wydarzenia znalazły się:

12:30 – Mini spotkania ze sztuką: „Ulica”. Godzinne zajęcia dla dzieci od 4 do 6 lat, których tematem jest jedno wybrane pojęcie związane z tematyką wystawy „Koszycka moderna”.
W niedzielę 23.10 temat MINIspotkań będzie dotyczył często „portretowanej” przez koszyckich artystów – ulicy, przestrzeni miasta, która kryje w sobie mnóstwo ciekawych tematów i może być inspiracją do twórczych działań. Ulica to trakt naszych wędrówek, miejsce, które określa nasz adres, przy ulicach znajdują się ciągi sklepów, jest to miejsce dla pojazdów i ludzi. Ulice mogą być duże, wtedy są arteriami miejskimi, wytyczającymi kierunki i trasy, mogą też być całkiem małe, kameralne, zachęcające do spacerów i kontemplacji miasta. O typach ulic, ich znaczeniu w mieście i zmiennym charakterze na przestrzeni XX wieku opowiemy w czasie niedzielnego spotkania. W trakcie zajęć stworzymy też nasze osobiste tabliczki z nazwami ulic oraz uliczne makiety.

10.00 – 14.00 – Fotograficzne atelier z Koszyc – możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w koszyckiej foto-budce.

12.00, 14.00 i 16.15 – oprowadzanie po wystawie w j. polskim

16.00 – oprowadzanie po wystawie w j. angielskim

17.00 – „Czytanie Koszyc”. Aktor, Łukasz Pracki, czyta fragmenty prozy Sándora Máraia

Na wystawę w Galerii MCK i wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Więcej o wystawie: http://mck.krakow.pl/wystawy

Niedziela w Koszycach – dzień otwarty wystawy „Koszycka moderna”

Rynek Główny 25

sekretariat@mck.krakow.pl