Niedziela w Andersenie: Muminki – Lublin

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Plac Teatralny 1, Lublin mapa

niedziela 27.11.2016

Niedziela w Andersenie: Muminki – Lublin

W Dolinie Muminków żyje  mnóstwo  stworzeń: Paszczaki, Hatifnatowie, Mimble – każde z nich ma swoje spojrzenie na świat, swój charakter i temperament. Ta mnogość postaci sprawia, że wszyscy, którzy zakochują się w muminkowym świecie, odnajdują tam siebie. Według mądrych socjologicznych badań najwięcej wśród nas jest Włóczykijów i Małych Mi.

Z całego worka opowieści o rodzinie fińskich trolli wybraliśmy te najbardziej „magiczne”. Teatralne czarowanie odbywać się będzie przy pomocy… kapelusza. To on sprawi, że nasi bohaterowie urządzą podniebne wyścigi na chmurach, zamienią wodę w rzece w malinowy sok, a dolinę w prawdziwą egzotyczną dżunglę. Jednak nawet z marzeniami może być kłopot, zwłaszcza kiedy zaczną wymykać się spod kontroli…

Wszystkich fanów kreski Tove Janson możemy zapewnić, że Muminki w Teatrze Andersena wyglądają jak Muminki. Scenografia Mariki Wojciechowskiej, jest niczym wyjęta z książek, nieco komiksowa, wyrazista i oszczędna w kolorze. To sprawia, że widz ma okazję wejść do świata, który już zna i od pierwszej minuty czuje się w nim swojsko. Wszystkie postaci, a jak ich dosyć sporo w naszej dolinie, mają formę trójwymiarowych lalek stolikowych, pacynek a nawet marionetek,   animowanych przez ukrytych w cieniu aktorów. Możecie być jednak pewni, że pomimo pewnej dosłowności, spektakl zostawia ogromne pole dla wyobraźni widza. I tylko dzięki Wam, możemy się przekonać, jak wiele da się wycisnąć z magicznego kapelusza.

Czekamy na was – Włóczykij i reszta ekipy.

NIEDZIELA, 27 listopada 2016, godz. 12.00 / bilet 25 zł / dla widzów od lat 5 /

Uwaga! Pragniemy poinformować, że od września 2016 Teatr Andersena ma swoją scenę i gra spektakle w budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1. Prosimy również o sygnał, jeśli w materiałach i informacjach, które otrzymują Państwo od nas pojawiają się błędne dane adresowe. Natychmiast to poprawimy. Z pozdrowieniami. Zespół Teatru Andersena.

Bilety na spektakle Teatru Andersena do kupienia w kasie teatru
(Wt. – Pn.: godz. 8.00 – 16.00, oraz na dwie godziny przed wydarzeniem).
Dostępne również poprzez system sprzedaży online: http://bilet.teatrandersena.pl/

Dział Organizacji Widowni (kasa teatru):
tel. kom.: +48 502 663 873
info@teatrandersena.pl

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
( budynek Centrum Spotkania Kultur)
Plac Teatralny 1
20-111 Lublin
www.teatrandersena.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr im. H. Ch Andersena w Lublinie

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

KASA BILETOWA tel. 81-532 32 25. czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00, oraz na 2 godziny przed wydarzeniem Teatr prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i nauczycieli oraz lekcje teatralne.

Więcej

Adres:

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie,
Plac Teatralny 1, wejście główne od Placu Teatralnego


Kontakt:

81-532 16 28
info@teatrandersena.pl
http://www.teatrandersena.pl

ZOBACZ TAKŻE:muminkiteatr