Niecodzienna sobota – koncert zespołu Michalove z okazji Światowego Dnia Uchodźcy

Muzeum Miasta Gdyni, Zawiszy Czarnego 1
📅 sobota 22.06.2019
20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez ONZ. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na niecodzienne, międzykulturowe i międzyludzkie spotkanie z muzyką, która nie zna barier, uprzedzeń i podziałów. W świat tradycyjnych, ginących pieśni ludowych wprowadzi nas zespół „Michalove”, który tworzy transnarodowy dźwięk zakorzeniony w kulturze ukraińskiej. W swoich kompozycjach „Michalove” przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. Wspólnie snują opowieści przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych.

Michalove to młody zespół złożony z trzech osób powiązanych więzami rodzinnymi i miłością do muzyki tradycyjnej powstały w 2017 roku. Grupa pochodzi z Michałowa, małej miejscowości z powiatu słupskiego. W składzie zespołu znajduje się ratownik muzyczny, animator kultury oraz instruktor warsztatów artystycznych. Śpiewają tradycyjne pieśni wielogłosowe, głównie ukraińskie, ale też polskie i bałkańskie a’capella oraz we własnych aranżacjach przy akompaniamencie m.in. akordeonu, bębnów, handpana.

22.06.2019 Sobota, godz. 14:00