Niebieski poranek. Wydarzenie dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu

Brama Poznania, ul. Gdańska 2 mapa

sobota 30.03.2019

Niebieski poranek. Wydarzenie dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu

Niebieski poranek to bezpłatne wydarzenie dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu. Podczas niego będzie można zwiedzić ekspozycję oraz wziąć udział w animacjach w przestrzeni przyjaznej dla osób wrażliwych na bodźce sensoryczne. Na czas trwania wydarzenia wyciszymy i rozjaśnimy przestrzeń ekspozycji i holu głównego oraz przygotujemy miejsca odpoczynku z pufami i kocami.

Termin: 30 marca 2019 r., godz. 9.00 – 11.00

Po godzinie 10.00 Brama Poznania będzie otwarta dla wszystkich zwiedzających.

UWAGA: Wydarzenie dedykowane jest wyłącznie rodzinom z dziećmi ze spektrum autyzmu i osobom dorosłym ze spektrum autyzmu. Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują wcześniejsze zapisy na wybrane aktywności:

Samodzielne zwiedzanie ekspozycji

W godz. 9.00 – 10.00 ekspozycja będzie otwarta tylko dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu. Ekspozycję zwiedzamy z audioprzewodnikiem, rozpoczynając o dowolnej godzinie pomiędzy godz. 9.00 – 10.00. Na ekspozycji będą czekały pracownicy/-czki Biura Obsługi Klienta, których zawsze można poprosić o pomoc.

Animacje w sali warsztatowej

W godz. 9.00 – 11.00 będzie można skorzystać z aktywności w sali warsztatowej. Pod opieką animatorów/-ek będzie można zrobić swoją przypinkę, ułożyć ogromne klocki lub puzzle, zagrać w memory dotykowe, dźwiękowe czy wagowe.

Formularz zgłoszenia

Informacje praktyczne:

Odbiorcy: rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu i osoby dorosłe ze spektrum autyzmu

Termin: sobota 30 marca 2019 r.

Czas trwania: w godz. 9.00 – 11.00

Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Koszt: bezpłatne

Zapisy: Chęć udziału w wydarzeniu należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl. Udział w wydarzeniu jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia od organizatora.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Niebieski poranek. Wydarzenie dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu

Brama Poznania Ichot

Brama Poznania - nowy kierunek zwiedzania Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, to instytucja, która odwołując się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej odkrywa przed zwiedzającymi miejsce narodzin polskiej państwowości. Stanowi ona przykład …

Więcej

Adres:

Ostrów Tumski
Poznań


Kontakt:

http://bramapoznania.pl

ZOBACZ TAKŻE:autyzmspotkanie

Zobacz także