UD

Nie-naiwne opowieści dla małych. Warsztaty

Państwowe Muzeum Etnograficzne
🗺 mapa
📅 niedziela 12.02.2023
🎫 30zł
Nie-naiwne opowieści dla małych. Warsztaty
Zapraszamy na warsztaty towarzyszące wystawie „Malarki warszawskie. Szkice ze sztuki zwanej naiwną”, które odbędą się:

12.02 (sobota) g. 12

Maria Korsak, Leokadia Płonkowa, Halina Walicka oraz Łucja Mickiewicz dobrze wiedziały, jak ogromny potencjał ma ten uniwersalny język obrazów. Za jego pomocą opisywały swój świat, wyrażały to co dla nich ważne, to czego słowa nie oddawały. Wystawa stała się inspiracją dla warsztatów, podczas których masz szansę, jak jej bohaterki, odkryć w sobie pasję do nowego sposobu wyrażania siebie.

Warsztaty

Spróbujemy za pomocą różnych materiałów i technik wcielić się w “naiwnego” twórcę, który pozbawiony ram formalnej edukacji, samodzielnie poszukuje swojego języka. Posłużą nam do tego, oprócz farb, materiały na co dzień nie kojarzone ze sztuką. Skorzystamy z nich, żeby pobudzić naszą kreatywność i uciec od prostych rozwiązań malarskich. Co będzie pędzlem a co płótnem, zobaczycie i zdecydujecie sami.

Namaluj coś o sobie – Od czego zacząć takie zadanie? Porozmawiamy chwilę o naszych ulubionych miejscach, grach, zabawach i zainteresowaniach. Później opowiedzmy coś o sobie obrazem, który naprawdę może wyrazić więcej niż tysiąc słów. Jak opowiedzieć to wszystko plamą, kolorem, duktem pędzla na płótnie? Jak ująć własną wrażliwość czy żywiołowość w pociągnięciu? Tego nauczycie się na warsztatach!

Używać będziemy materiałów o ciekawej fakturze do odbijania farby – np. falistej tektury, folii bąbelkowej czy gąbek. Będziemy nakładać farbę za pomocą wałeczków i pędzli na materiały o ciekawej fakturze, a następnie odbijać je na wybranych elementach. Niektóre wcześniej wytniemy, pomalujemy i przykleimy do naszego dzieła. To wspaniała zabawa dla wszystkich!

Wstęp

Bilet: 30 zł dziecko, 45 zł osoba dorosła. Wydarzenie przeznaczone dla dzieci 6-12 lat z opiekunami.
Obowiązują rezerwacje: rezerwacje@ethnomuseum.pl.

820 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent