Nie ma nudy w… domu! NCK zaprasza

Nowohuckie Centrum Kultury mapa

wtorek 02.06.2020 do sobota 06.06.2020

Nie ma nudy w... domu! NCK zaprasza

Jeśli możecie sobie obecnie pozwolić na luksus niewychodzenia z domu, Nowohuckie Centrum Kultury spieszy z prawdziwie kulturalną pomocą, jeśli dopadłaby Was nuda! Nie tylko serdecznie polecamy standardowe (ale jakże miłe!) domowe aktywności takie jak: nadrabianie zaległych lektur, długie maratony filmowe (z pyszną herbatą i mruczącym kotem), ogrywanie bliskich w planszówki, ale również nasze kolorowanki,  wirtualne spacery po wystawach NCK czy też spektakle i koncerty online – przypominające wydarzenia, które odbyły się na Scenie NCK.

W tym tygodniu do tej listy dodajemy także:

KLUB SUPER MAMA: Ciekawostki rozwojowe– cz. III
Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części prelekcji mgr Joanny Krysiak.
Jakie są kolejne fazy rozwoju dziecka? Jak wspierać maluchy w pokonywaniu kolejnych „kamieni milowych”? Kto może nam pomóc i kiedy pomocy należy szukać?
Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w materiale przygotowanym przez mgr Joannę Krysiak.
(wtorek, 2 czerwca 2020 r., g. 10.00)

POZNAJ TRADYCYJNE STROJE Z RÓŻNYCH REGIONÓW!
W którym regionie nosi się kwiatowe wianki? A gdzie w tańcu wirują piękne pasiaste spódnice? Koniecznie zobaczcie filmik z udziałem tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA, w którym pokazujemy najpiękniejsze polskie stroje ludowe.
Miłego oglądania!
(środa, 3 czerwca 2020 r., g. 10.00)

KONKURS PLASTYCZNY!
Nowohuckie Centrum Kultury ogłasza konkurs plastyczny na realizację artystycznej maseczki ochronnej #kreatywni w domu.
Praca konkursowa może być wykonana dowolną techniką plastyczną (rysunek, malarstwo, grafika, kolaż, techniki mieszane). Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać swoje zdjęcie w wykonanej przez siebie maseczce. Zapraszamy do indywidualnej interpretacji tematu oraz wykonania go w ulubionej technice.
Praca konkursowa powinna być przesłana w formie elektronicznej na adres galeria@nck.krakow.pl do 30.06.2020 r. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach wiekowych: 6-12, 13-18 oraz powyżej 18 lat. Na zwycięzców czekają karnety semestralne i miesięczne na dowolne zajęcia plastyczne organizowane w Nowohuckim Centrum Kultury w każdej kategorii wiekowej. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej 15.07.2020 r. na stronie internetowej Nowohuckiego Centrum Kultury.
(czwartek, 4 czerwca 2020 r., g. 10.00)

Spektakl online: PŁACZKI
W ramach obchodów tegorocznej nocy tańca zapraszamy do obejrzenia spektaklu zarejestrowanego w  studiu Krakowskiego Centrum Choreograficznego w 2016 roku.
Martwisz się czasem czy „Twoje życie coś znaczy”? Co po sobie zostawisz? I kto za Tobą zapłacze? Nic się nie martw! Załatwi się. Takich.
Żałoba to dziś temat raczej niepopularny. Tworząc Płaczki tancerki Grupy Wokół Centrum chciały zderzyć tradycję ze współczesnością i przyglądnąć się różnym wariantom „przeżywania” i opowiadania o nim. Kreując scenki na przemian poważne, ironiczne, zabawne, smutne, a czasem groteskowe, starają się igrać z wrażliwością widzów, wplątując ich w emocjonalne pułapki. „Płaczki” to interaktywny spektakl, przełamujący bariery sceniczności, budujący intymność w bliskich spotkaniach artystów z widzami.
tańczą: Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec
oraz Anna Chmiel-Kowalska, Kinga Lis, Justyna Wójcik
koncepcja i choreografia: Agata Moląg
(sobota, 6 czerwca 2020 r., g.20.00)

Oczywiście – wstęp wolny!

Sprawdźcie też koniecznie nasze inne propozycje, które pomogą Wam nie dopuścić do nudy w domu https://nck.krakow.pl/?s=nie+ma+nudy+w+domu

Oczywiście wszystko – w przestrzeni wirtualnej!

facebook.com/NCKnh

Wstęp wolny!

Nie ma nudy w… domu! NCK zaprasza

Nowohuckie Centrum Kultury