Nie ma nudy w… domu! NCK zaprasza

Nowohuckie Centrum Kultury
📅 wtorek 02.06.2020 do sobota 06.06.2020
Nie ma nudy w... domu! NCK zaprasza
Jeśli możecie sobie obecnie pozwolić na luksus niewychodzenia z domu, Nowohuckie Centrum Kultury spieszy z prawdziwie kulturalną pomocą, jeśli dopadłaby Was nuda! Nie tylko serdecznie polecamy standardowe (ale jakże miłe!) domowe aktywności takie jak: nadrabianie zaległych lektur, długie maratony filmowe (z pyszną herbatą i mruczącym kotem), ogrywanie bliskich w planszówki, ale również nasze kolorowanki,  wirtualne spacery po wystawach NCK czy też spektakle i koncerty online – przypominające wydarzenia, które odbyły się na Scenie NCK.

W tym tygodniu do tej listy dodajemy także:

KLUB SUPER MAMA: Ciekawostki rozwojowe– cz. III
Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części prelekcji mgr Joanny Krysiak.
Jakie są kolejne fazy rozwoju dziecka? Jak wspierać maluchy w pokonywaniu kolejnych „kamieni milowych”? Kto może nam pomóc i kiedy pomocy należy szukać?
Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w materiale przygotowanym przez mgr Joannę Krysiak.
(wtorek, 2 czerwca 2020 r., g. 10.00)

POZNAJ TRADYCYJNE STROJE Z RÓŻNYCH REGIONÓW!
W którym regionie nosi się kwiatowe wianki? A gdzie w tańcu wirują piękne pasiaste spódnice? Koniecznie zobaczcie filmik z udziałem tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA, w którym pokazujemy najpiękniejsze polskie stroje ludowe.
Miłego oglądania!
(środa, 3 czerwca 2020 r., g. 10.00)

KONKURS PLASTYCZNY!
Nowohuckie Centrum Kultury ogłasza konkurs plastyczny na realizację artystycznej maseczki ochronnej #kreatywni w domu.
Praca konkursowa może być wykonana dowolną techniką plastyczną (rysunek, malarstwo, grafika, kolaż, techniki mieszane). Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać swoje zdjęcie w wykonanej przez siebie maseczce. Zapraszamy do indywidualnej interpretacji tematu oraz wykonania go w ulubionej technice.
Praca konkursowa powinna być przesłana w formie elektronicznej na adres galeria@nck.krakow.pl do 30.06.2020 r. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach wiekowych: 6-12, 13-18 oraz powyżej 18 lat. Na zwycięzców czekają karnety semestralne i miesięczne na dowolne zajęcia plastyczne organizowane w Nowohuckim Centrum Kultury w każdej kategorii wiekowej. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej 15.07.2020 r. na stronie internetowej Nowohuckiego Centrum Kultury.
(czwartek, 4 czerwca 2020 r., g. 10.00)

Spektakl online: PŁACZKI
W ramach obchodów tegorocznej nocy tańca zapraszamy do obejrzenia spektaklu zarejestrowanego w  studiu Krakowskiego Centrum Choreograficznego w 2016 roku.
Martwisz się czasem czy „Twoje życie coś znaczy”? Co po sobie zostawisz? I kto za Tobą zapłacze? Nic się nie martw! Załatwi się. Takich.
Żałoba to dziś temat raczej niepopularny. Tworząc Płaczki tancerki Grupy Wokół Centrum chciały zderzyć tradycję ze współczesnością i przyglądnąć się różnym wariantom „przeżywania” i opowiadania o nim. Kreując scenki na przemian poważne, ironiczne, zabawne, smutne, a czasem groteskowe, starają się igrać z wrażliwością widzów, wplątując ich w emocjonalne pułapki. „Płaczki” to interaktywny spektakl, przełamujący bariery sceniczności, budujący intymność w bliskich spotkaniach artystów z widzami.
tańczą: Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec
oraz Anna Chmiel-Kowalska, Kinga Lis, Justyna Wójcik
koncepcja i choreografia: Agata Moląg
(sobota, 6 czerwca 2020 r., g.20.00)

Oczywiście – wstęp wolny!

Sprawdźcie też koniecznie nasze inne propozycje, które pomogą Wam nie dopuścić do nudy w domu https://nck.krakow.pl/?s=nie+ma+nudy+w+domu

Oczywiście wszystko – w przestrzeni wirtualnej!

facebook.com/NCKnh

Wstęp wolny!