Jadzia Pętelka

Nie kupuj… Adoptuj!

📅 sobota 25.04.2015 do niedziela 26.04.2015
Nie kupuj… Adoptuj!

W specjalnie przygotowanej strefie na parterze będzie można skorzystać z porad specjalisty, zobaczyć pokazy pracy z psami, a także adoptować czworonożnego przyjaciela! Na nowych właścicieli będą czekały psy z Krakowskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej 3.

Celem akcji, organizowanej w Galerii Bronowice we współpracy z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, jest zwrócenie uwagi na los bezdomnych, nieodpowiedzialnie porzucanych zwierząt, czekających w schronisku czasami długie lata na lepszy los. Odbędą się m.in. pokazy dogoterapii i pracy z psem, kwesta, zbiórka karmy dla kotów. Będzie także możliwość adopcji psa. Akcję uświetni swoją obecnością Franciszek Klimek, autor ponad 200 wierszy o kotach (m.in. „Mruczę więc jestem" czy „Gdy kot przebiegnie Ci drogę"), prezentując swój najnowszy tomik wierszy „Koty są dobre na wszystko".

Czworonożnych przyjaciół można będzie adoptować w sobotę i niedzielę, w godz. 14:00 – 17:00. Wszyscy, którzy zdecydują się przygarnąć psa, otrzymają specjalne wyprawki ufundowane przez sklep Aquael ZOO oraz karmę dla psów od Auchan Bronowice. W ramach akcji będzie także prowadzona kwesta na rzecz bezdomnych zwierząt z Krakowskiego Schroniska przy ul. Rybnej 3. Wszystkie datki, zebrane przez wolontariuszy do skarbon KTOZ, przeznaczone będą na realizację interwencji inspektorów KTOZ, leczenie i sterylizację zwierząt, a także opiekę i hotelowanie uratowanych przez KTOZ koni. W biurze KTOZ, przy ul. Floriańskiej 53, właściciele psów i kotów, składający podanie o pomoc w leczeniu i diagnostyce swoich zwierząt, mogą liczyć na pomoc finansową – niejedna złotówka ze skarbony pomoże także im.

Bardzo prosimy wszystkich wrażliwych na krzywdę i los zwierząt o włączenie się w naszą akcję. Oprócz kwesty będziemy też zbierać karmę dla kotów, której ogromnie brakuje zarówno schronisku, jak i opiekunom kotów wolno żyjących – mówi Marzanna Stachurska z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

W ramach akcji „Nie kupuj, adoptuj! Dołącz do nieobojętnych", w sobotę i niedzielę o 15.00,  odbędzie się także pokaz dogoterapii połączony z prezentacją prawidłowych zachowań dzieci wobec psów. Będzie też wywiad z osobą pracującą z psem głuchym – i pokaz takiej pracy, jak również porady zachęcające do adopcji starszych psów z Krakowskiego Schroniska przy ul. Rybnej. Przez cały weekend można także będzie skorzystać z porad specjalisty. Nie zabraknie również kocich i psich rymowanek dla najmłodszych.

Przyjaciela się nie kupuje

Adoptując psa ze schroniska dajemy mu szansę na nowe życie. Pokazujemy, że ręce mogą głaskać, miska może być zawsze pełna. Pokazujemy, że człowiekowi można zaufać. W zamian za ciepły kąt i naszą troskę dostajemy najlepszego przyjaciela. Pełne oddania spojrzenie, mokry nos wciskający się w zagięcie łokcia, kiedy jest nam smutno, szaleńczą radość po każdym powrocie do domu – mówi trener i petsitter, Magdalena Kasperek, wspierająca działania adopcji psów z Krakowskiego Schroniska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Dołącz do Nieobojętnych", by wspólnie zmienić świat niekochanych zwierząt na lepszy!