Nela na Wyspie Kangura – nowa książka najpopularniejszej pisarki dla dzieci – Neli Małej Reporterki

📅 środa 20.05.2020 do niedziela 31.05.2020
Nela na Wyspie Kangura – nowa książka najpopularniejszej pisarki dla dzieci –  Neli Małej Reporterki

Już 20 maja ukaże się najnowsza książka Neli Małej Reporterki! Młoda podróżniczka opisuje w niej swoją relację z wyprawy na australijską Wyspę Kangura. Dzieci razem z Nelą pojadą w niezwykłą podróż – na ekspedycję ratunkową w poszukiwaniu zwierząt z buszu, które potrzebują pomocy ludzi.

Wszyscy zapewne słyszeli o wielkich pożarach, które dotknęły Australię. Wolontariusze z całego świata ruszyli na Czerwony Kontynent, aby ratować zwierzęta. Szukano koali, kolczatek, kangurów oraz innych torbaczy, które ucierpiały w wyniku działania ognia  i czekały na pomoc ludzi. Nela Mała Reporterka również postanowiła polecieć do Australii w poszukiwaniu stworzeń wymagających natychmiastowej opieki weterynaryjnej. Teraz, razem ze sobą chce zabrać w podróż czytelników i podzielić się z nimi wiedzą oraz doświadczeniem, które zdobyła.

Ta wyprawa była dla mnie wyjątkowa. Wiedza z udzielania pierwszej pomocy dzikim zwierzętom jest bardzo ważna i cieszę się, że mogę opowiedzieć o moich doświadczeniach innym dzieciom – mówi Nela.

W książce „Nela na Wyspie Kangura” dzieci zaplanują razem z Nelą trasę i miejsca poszukiwań, nauczą się nasłuchiwać i odnajdywać poszkodowane zwierzęta. Przejdą kurs udzielania pierwszej pomocy koalom i innym torbaczom. Spotkają kolczatki – jedyne obok dziobaków ssaki, które składają jaja jak ptaki i mają różowe mleko oraz odwiedzą szpital dla uratowanych zwierząt. Przekonają się też, jakie ślady zostawiają kangury i czy przychodzą czasami na plażę.

Postanowiłam rozszerzyć wymiar mojej książki zrobić coś dobrego też dla zwierząt domowych. Razem z fundacją The Adventure starts Here Foundation – ustanowiłam nowy dzień w kalendarzu. Od tego roku, 2 czerwca, czyli dzień po Dniu Dziecka, stał się Dniem Pierwszej Pomocy dla Zwierząt Dzikich i Domowych! Rozpoczęłam kampanię społeczną #Usta-Pysk, w której razem z super-weterynarzem przeprowadzę bezpłatne szkolenia on-line na moim Facebooku z udzielania pierwszej pomocy zwierzętom. Dorośli też mogą wziąć udział. ­– wyjaśnia Nela.

Książka „Nela na Wyspie Kangura” została doceniona m.in. przez Ambasadora Australii w Polsce, który umieścił na jej pierwszej stronie podziękowania dla Neli oraz wszystkich polskich dzieci

Tak, jak to Nela odkryła podczas swojej ostatniej przygody – Australia jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia. Australijczycy są bardzo wdzięczni za wyrazy sympatii i wsparcia ze strony polskich dzieci oraz życzenia odbudowy pięknych miejsc po pożarach z przełomu 2019/2020 – takich jak Wyspa Kangura – komentuje książkę Neli Ambasador Australii w Polsce – Lloyd Brodrick.

W książce Neli nie zabraknie zdjęć, rysunków i unikatowych kodów QR, które umożliwiają dostęp do niepublikowanych wcześniej, dodatkowych materiałów wideo. Dzięki nim, dzieci mogą lepiej poznać tematy, które opisuje Nela. Nowa publikacja zawiera również niespodziankę! Poukrywanki, czyli maleńkie kolczatki, które schowały się na różnych stronach książki – jest ich 100.

Jak jeszcze bardziej przenieść się do świata przygód?

Czy i jak motywować dzieci

Razem z książką, dostępny będzie wyjątkowy blok rysunkowy do tworzenia własnych przygód ratunkowych z Australii z dedykowanymi naklejkami – Misja ratunkowa w buszu. Naklejki + szablony przygód do kolorowania. Książeczka została podzielona na części, których zadaniem jest pomóc zrozumieć dzieciom zasady opieki nad chorymi zwierzętami. Dzieci będą rozwijać wyobraźnię i kreatywność, tworząc własne szpitale dla zwierząt, wyruszając na misje ratunkowe i opiekując się australijskimi zwierzętami. Historie będą tworzyć same dzieci, na podstawie szablonów i naklejek. Dzięki temu będą mogły też w praktyce zastosować wiedzę, którą zdobyły czytając książkę „Nela na Wyspie Kangura”.

Szablon z naklejkami – Nela na Wyspie Kangura

Dzięki szablonom przygód również młodsi czytelnicy będą mogli przenieść się do świata opieki nad zwierzętami, ale jednocześnie pracować nad koordynacją wzrokowo-ruchową i poznawać ciekawostki związane ze światem zwierząt.

Po raz pierwszy książka Neli dostępna będzie też w innych wersjach językowych – jest tłumaczona na język angielski, włoski, francuski i hiszpański. Inne wersje językowe zostaną wydane jako e-booki. Nela zapowiada też nagranie audiobooka do książki.

Patronem książki jest: Fundacja Neli –  The Adventure starts Here Foundation.

Patronami medialnymi książki zostali: TVP1, TVP ABC, MiastoDzieci.pl, BookMorning.pl, Qulturka.pl, Onet.pl.