NCK – Noworocznie postanawiamy nadal nakręcać kulturę!

Nowohuckie Centrum Kultury mapa

piątek 25.01.2019 do niedziela 27.01.2019

Noworocznie postanawiamy nadal nakręcać kulturę!

Noworocznie postanawiamy nadal nakręcać kulturę!  Rok 2019 rozpoczynamy od nowohuckiej wystawy fotografii, spotkania z literaturą i dwóch folklorystycznie rozśpiewanych i roztańczonych koncertów. Zapraszamy!

Nowohuckie Centrum Kultury – styczeń 2019

21 stycznia (poniedziałek), g.11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
KARIUS I BAKTUS – Teatr Lalek „Rabcio” – Rabka-Zdrój

Historia dwóch bakterii grasujących w buzi pewnego chłopca. Rzecz przezabawna i pedagogiczna zarazem. Żywy plan, animacja różnego rodzaju i wielkości lalek, świetlne czary-mary, a także bańki mydlane. Bakterie skończą marnie, ale na tyle dobrze, że nawet oglądające spektakl maluchy nie będą się bać, za to zęby będą myć częściej.
czas trwania: 50 min.
bilety – 22, 20 zł

22 stycznia (wtorek), godz. 10.00, 11.30, sala C03
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
BAM-BAM – Teatr Chrząszcz w Trzcinie

Przedstawienie oparte jest na prostych środkach wyrazu: naturalnych kolorach, formach i dźwiękach, co pozwala młodym widzom wyciszyć się, skupić i wniknąć w świat teatru. Charakterystyczne dla teatru środki wyrazu uzupełniane są ogromnymi piłkami, klockami, a nawet bańkami mydlanymi. Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi.
czas trwania: 30 min. + 15 min. zabawy
Bilety – 20 zł dorośli/10 zł dzieci

22 stycznia (wtorek), g.11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
ZORRO – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin

Przenieśmy się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczona przez okrutnego gubernatora ludność wypatruje bohatera. Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżyjmy najgorętszą przygodę sezonu! Popisy fechtunku, kostiumy i scenografia inspirowane meksykańską sztuką składają się na doskonały spektakl. Zamaskowany Zorro i przygoda ostra jak jego szpada.
czas trwania: 1 godz. 20 min.(w tym przerwa)
bilety – 22, 20 zł

23 stycznia (środa), g.11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
SZEWCZYK DRATEWKA – Teatr Zagłębia – Sosnowiec

Sztuka Marii Kownackiej należy do klasyki polskiej literatury dla dzieci. Prześliczna królewna zostaje porwana i uwięziona przez smoka. Zrozpaczony król wysyła jej na ratunek swoich żołnierzy, nie starcza im jednak odwagi, by zmierzyć się z okrutną bestią, wracają więc okryci hańbą. Tymczasem w zamku pojawia się dzielny szewczyk – Dratewka, który podejmie próbę oswobodzenia królewny. Zanim jednak mu się to uda, będzie musiał zjednać sobie tajemniczego, czarnego kota i Babę Jagę.
czas trwania: 50 min.
bilety – 22, 20 zł

23 stycznia (środa), g. 19.00,  sala kameralna 203
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI – Jaga Wrońska

W programie utwory Édith Piaf

Akompaniament:
Jarosław Hanik – fortepian
Wiesław Dziedziński – akordeon
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk
bilety – 20 zł/15 zł

Édith Piaf (ur. 19.12.1915 – zm. 10.10.1963) – francuska piosenkarka, której twórczość i repertuar należy do klasyki piosenki francuskiej. Śpiewała od 15 roku życia – najpierw na paryskich ulicach, potem pod pseudonimem „La Môme Piaf” (mały wróbelek), znanym później milionom jej wielbicieli – w kabarecie „Le Gerny’s” (w czarnej, prostej sukience, co przylgnęło do niej na zawsze), wreszcie – w słynnej paryskiej Olympii. Gdy sama osiągnęła już szczyt estradowej kariery, pomogła wylansować wielu młodych artystów (Ch. Aznavour, Y. Montand, G. Moustaki). Pieśniarka, która pełnymi emocji utworami z niebywałą ekspresją i dramaturgią przejmująco opowiada o miłości i samotności, a w ostatnich chwilach życia zapewnia – Non, je ne regrette rien!

Jaga Wrońska – wokalistka, pieśniarka, pisze teksty i muzykę, ale przede wszystkim interpretuje pieśni z całego świata – nie bez powodu słuchacze mówią o niej ,,skarbnica pieśni wszelakich”. Śpiewa w języku ojczystym, ale także po francusku, niemiecku, ukraińsku, romsku, w jidysz, posługuje się też lwowskim bałakiem (od lat związana jest z krakowskim oddziałem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich). Ma w swoim repertuarze ponad 30 recitali tematycznych (m.in. piosenki francuskie, pieśni ludowe, lwowskie, kresowe, żydowskie, cygańskie, podwórkowe, adwentowe, kolędy, utwory wielkopostne, pasyjne, maryjne, a także piosenki kompozytorów krakowskich). Przez wiele lat związana była z krakowskim Kabaretem Loch Camelot, zaprzyjaźniona z Piwnicą pod Baranami. Koncertowała w Anglii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Węgrzech i wielokrotnie we Francji (ma tam nawet swój fan club). Piosenka francuska jest jej znakiem rozpoznawczym, artystka wygrała m.in. w Teatrze Powszechnym w Radomiu casting na rolę Edith Piaf; bywa też nazywana polską Edith Piaf czy Wróbelkiem krakowskim. Współpracuje z kompozytorami: Grzegorzem Turnauem, Andrzejem Zaryckim, Ewą Kornecką, Markiem Jaworskim, Janem Wojdakiem. Szczególna przyjaźń artystyczna łączy ją z Zygmuntem Koniecznym. Do wielkich sukcesów artystki należy fakt, że to właśnie dla niej powstał recital nowych piosenek Zygmunta Koniecznego ,,Z nutą Jasminum” (sł. Monika Partyk). Jest stypendystką Miasta Krakowa w dziedzinie Teatr i Sztuka Estradowa. Każdy jej recital jest niezwykle oczekiwany. Kocha swoją publiczność ze wzajemnością.
bilety – 20 zł/15 zł

24 stycznia (czwartek), g.11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
MAŁY TYGRYS PIETREK – Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” – Kielce

To jedna z najpopularniejszych polskich sztuk dla dzieci autorstwa Hanny Januszewskiej, wystawiana na scenach w całym kraju. Historia opowiedziana w prosty, ciepły i zabawny sposób porusza zawsze aktualny i ważny problem oswajania dziecięcych lęków, jest więc doskonałą propozycją i dla małych widzów i ich rodziców. Pietrka, który ma pietra, nie sposób nie polubić. Koniecznie go poznajcie!
czas trwania: 45 minut
bilety – 22, 20 zł

25 stycznia (piątek), g.11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK
Teatr Nowy z Zabrza

Plastuś to mały ludzik z plasteliny, bardzo popularny wśród dzieci. Mieszka w piórniku dziewczynki, a jego sąsiadami są szkolne przybory: pióro, stalówki, gumka myszka, ołówek i scyzoryk. W swoim pamiętniku, mały ludzik, doskonale opisuje pierwsze doświadczenia i wzruszenia z szkolnego życia. Co więcej, Plastuś nie jest tylko obserwatorem przygód uczniowskich, ale sam bierze w nich udział. Dotrzymuje kroku małej Tosi i jej kolegom w dostosowywaniu się do obowiązków ucznia, zasad koleżeństwa, porządku i poszanowania cudzej własności. Trudno o lepsze przedstawienie dla pierwszoklasisty.
czas trwania: 1 godz. 30 min (z przerwą)
bilety – 22, 20 zł

27 stycznia (niedziela), g. 16.00, sala kameralna 203
SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.
Spotkania w sezonie artystycznym 2018/2019 odbywają się pod hasłem „100 lat polskiej piosenki” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.
Osią każdego programu jest Gwiazdozbiór polskiej piosenki czyli prezentacja kompozytorów, autorów tekstów i wykonawców piosenek urodzonych w danym miesiącu (pod danym znakiem zodiaku). W repertuarze znajdują się piosenki różnych okresów od 20-lecia międzywojennego, poprzez lata 50-60-70 do końca XX wieku.
prowadzenie – Wojciech Dąbrowski
bilety – 2 zł

27 stycznia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
KABARET SMILE – program „To się nadaje do kabaretu”

Uwielbiany przez publiczność Kabaret znów pojawi się na Scenie Nowohuckiego Centrum Kultury, tym razem – z programem „To się nadaje do kabaretu”
W tym właśnie programie powraca wyczekiwana Bożena i jej mąż Merlin. Nowe perypetie tej zwariowanej pary to tylko część nowego programu! Cały, to laboratoryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i przerysowanych postaci, które niesamowicie bawią każdego z nas.
Nowe skecze, piosenki, gagi, puenty i inne odczynniki tworzą wybuchową reakcję. Na sali co chwila wybucha salwa śmiechu, po której przychodzi chwila zadumy i myśl: „Faktycznie. Tak jest też w moim życiu!”. Odwiedziny w szpitalu, zaległości w abonamencie rtv, współczesne plotki kontra hejterzy, facet w kuchni, życie ulicy, czy też odmienne pojmowanie rzeczywistości przez dorosłych i przez dzieci – „to się nadaje do kabaretu!”.
Chcesz poczuć na własnej skórze z jakich odczynników korzystają artyści? Przyjdź na spektakl!

 Kabaret SMILE wywodzący się z Lublina tworzą Michał Kincel, Andrzej Mierzejewski oraz Paweł Szwajgier. Swoimi skeczami bawią widzów od wielu lat a w dorobku artystycznym posiadają mnóstwo nagród, w tym wiele od publiczności. Skecze i piosenki Kabaretu Smile odnoszą się głównie do absurdów życia codziennego. Dzięki wykreowaniu charakterystycznych postaci tworzą historie, które z łatwością zapadają widzom w pamięć. Artyści podczas występów na żywo wchodzą w interakcje z publicznością, dlatego każdy ich występ jest szczególny, wyjątkowy i niepowtarzalny. Kto raz obejrzy występ Kabaretu Smile – nie będzie mógł doczekać się kolejnego spotkania.
bilety – 80 zł

30 stycznia (środa), g. 19.00, sala kameralna 203
SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ – Jarosław Buczek

Wystąpi:
Jarosław Buczek – 
śpiew, gitara
Piotr Bzowski
– śpiew, gitara 
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

bilety – 10 zł

 

NCK WYSTAWY

ADAM GRYCZYŃSKI – „Okolice Nowej Huty”
wystawa fotografii prezentowana w ramach 70-lecia Nowej Huty
3 grudnia – 6 stycznia, FOTO-GALERIA
finisaż wystawy – 3 stycznia, g.18.00
wstęp wolny

EWA HOPPE-NOWICKA – malarstwo
11 grudnia – 10 stycznia, Czarna Galeria CENTRUM
wstęp wolny

BEATA ZUBA – The Day Before… opowieść o górach
10-31 stycznia, Biała Galeria CENTRUM
wernisaż 10 stycznia o g. 18.00
wstęp wolny

 KOBIETA – wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego
10 stycznia – 3 marca, FOTO-GALERIA
wernisaż 31 stycznia o g. 18.30
wstęp wolny

WŁADYSŁAW ROSPONDEK – fotograf z Pleszowa
10 stycznia – 3 marca, FOTO-GALERIA
wernisaż 31 stycznia o g. 18.30
wstęp wolny

 DANUTA WĘGIEL – Stopklatka obecności – wystawa fotografii
31 stycznia – 28 lutego, Szara Galeria CENTRUM
wernisaż 31 stycznia o g. 18.00
wstęp wolny

„FANTAZJE KRAKOWSKIE RYSZARDA HOROWITZA”
31 stycznia – 28 lutego, Czarna Galeria CENTRUM
wstęp wolny

ADAM GRYCZYŃSKI – „Okolice Nowej Huty”
wystawa fotografii prezentowana w ramach 70-lecia Nowej Huty
31 stycznia – 28 lutego, Złota Galeria CENTRUM
wstęp wolny

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO
stała wystawa malarstwa
czynna: wtorek-sobota w g. 11-19, niedziela 12-19, poniedziałek nieczynna
bilety – 10/8 zł

 

A JUŻ W LUTYM…

KABARET POD WYRWIGROSZEM – program „Tra ta ta ta”
3 lutego (niedziela), g. 19.00 , Scena NCK

WORLD PRESS PHOTO 2018
8-28 lutego, Biała Galeria CENTRUM

 KAZIK & KWARTET PROFORMA – koncert
8 lutego (piątek), g. 19.00 , Scena NCK

DWIE PARY DO PARY – Teatr Capitol z Warszawy – spektakl komediowy 
9 lutego (sobota), g. 19.00,  Scena NCK

SŁAWEK UNIATOWSKI – „Metamorphosis”-  koncert
10 lutego (niedziela), g.19.00, Scena NCK

BOSKA! – Teatr Polonia – spektakl teatralny
12 lutego (wtorek ), g.19.00, Scena NCK

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
NCK – Noworocznie postanawiamy nadal nakręcać kulturę!

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury to instytucja, która od ponad trzydziestu lat nakręca kulturę w Krakowie. Rok w rok odbywa się w nim półtora tysiąca przedstawień, festiwali, wystaw, wykładów i konferencji - dla trzystu tysięcy ludzi.  …

Więcej

Adres:

Aleja Jana Pawła II 232
Nowa Huta
31-913 Kraków


Kontakt:

(012) 644 02 66
nck@nck.krakow.pl
http://www.nck.krakow.pl
facebook

Zobacz także