NCK – Noworocznie postanawiamy nadal nakręcać kulturę!

Miejsce wydarzenia: Nowohuckie Centrum Kultury

Data wydarzenia: piątek 25.01.2019 do niedziela 27.01.2019

Noworocznie postanawiamy nadal nakręcać kulturę!

Noworocznie postanawiamy nadal nakręcać kulturę!  Rok 2019 rozpoczynamy od nowohuckiej wystawy fotografii, spotkania z literaturą i dwóch folklorystycznie rozśpiewanych i roztańczonych koncertów. Zapraszamy!

Nowohuckie Centrum Kultury – styczeń 2019

21 stycznia (poniedziałek), g.11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
KARIUS I BAKTUS – Teatr Lalek „Rabcio” – Rabka-Zdrój

Historia dwóch bakterii grasujących w buzi pewnego chłopca. Rzecz przezabawna i pedagogiczna zarazem. Żywy plan, animacja różnego rodzaju i wielkości lalek, świetlne czary-mary, a także bańki mydlane. Bakterie skończą marnie, ale na tyle dobrze, że nawet oglądające spektakl maluchy nie będą się bać, za to zęby będą myć częściej.
czas trwania: 50 min.
bilety – 22, 20 zł

22 stycznia (wtorek), godz. 10.00, 11.30, sala C03
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
BAM-BAM – Teatr Chrząszcz w Trzcinie

Przedstawienie oparte jest na prostych środkach wyrazu: naturalnych kolorach, formach i dźwiękach, co pozwala młodym widzom wyciszyć się, skupić i wniknąć w świat teatru. Charakterystyczne dla teatru środki wyrazu uzupełniane są ogromnymi piłkami, klockami, a nawet bańkami mydlanymi. Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi.
czas trwania: 30 min. + 15 min. zabawy
Bilety – 20 zł dorośli/10 zł dzieci

22 stycznia (wtorek), g.11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
ZORRO – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin

Przenieśmy się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczona przez okrutnego gubernatora ludność wypatruje bohatera. Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżyjmy najgorętszą przygodę sezonu! Popisy fechtunku, kostiumy i scenografia inspirowane meksykańską sztuką składają się na doskonały spektakl. Zamaskowany Zorro i przygoda ostra jak jego szpada.
czas trwania: 1 godz. 20 min.(w tym przerwa)
bilety – 22, 20 zł

23 stycznia (środa), g.11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
SZEWCZYK DRATEWKA – Teatr Zagłębia – Sosnowiec

Sztuka Marii Kownackiej należy do klasyki polskiej literatury dla dzieci. Prześliczna królewna zostaje porwana i uwięziona przez smoka. Zrozpaczony król wysyła jej na ratunek swoich żołnierzy, nie starcza im jednak odwagi, by zmierzyć się z okrutną bestią, wracają więc okryci hańbą. Tymczasem w zamku pojawia się dzielny szewczyk – Dratewka, który podejmie próbę oswobodzenia królewny. Zanim jednak mu się to uda, będzie musiał zjednać sobie tajemniczego, czarnego kota i Babę Jagę.
czas trwania: 50 min.
bilety – 22, 20 zł

23 stycznia (środa), g. 19.00,  sala kameralna 203
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI – Jaga Wrońska

W programie utwory Édith Piaf

Akompaniament:
Jarosław Hanik – fortepian
Wiesław Dziedziński – akordeon
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk
bilety – 20 zł/15 zł

Édith Piaf (ur. 19.12.1915 – zm. 10.10.1963) – francuska piosenkarka, której twórczość i repertuar należy do klasyki piosenki francuskiej. Śpiewała od 15 roku życia – najpierw na paryskich ulicach, potem pod pseudonimem „La Môme Piaf” (mały wróbelek), znanym później milionom jej wielbicieli – w kabarecie „Le Gerny’s” (w czarnej, prostej sukience, co przylgnęło do niej na zawsze), wreszcie – w słynnej paryskiej Olympii. Gdy sama osiągnęła już szczyt estradowej kariery, pomogła wylansować wielu młodych artystów (Ch. Aznavour, Y. Montand, G. Moustaki). Pieśniarka, która pełnymi emocji utworami z niebywałą ekspresją i dramaturgią przejmująco opowiada o miłości i samotności, a w ostatnich chwilach życia zapewnia – Non, je ne regrette rien!

Jaga Wrońska – wokalistka, pieśniarka, pisze teksty i muzykę, ale przede wszystkim interpretuje pieśni z całego świata – nie bez powodu słuchacze mówią o niej ,,skarbnica pieśni wszelakich”. Śpiewa w języku ojczystym, ale także po francusku, niemiecku, ukraińsku, romsku, w jidysz, posługuje się też lwowskim bałakiem (od lat związana jest z krakowskim oddziałem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich). Ma w swoim repertuarze ponad 30 recitali tematycznych (m.in. piosenki francuskie, pieśni ludowe, lwowskie, kresowe, żydowskie, cygańskie, podwórkowe, adwentowe, kolędy, utwory wielkopostne, pasyjne, maryjne, a także piosenki kompozytorów krakowskich). Przez wiele lat związana była z krakowskim Kabaretem Loch Camelot, zaprzyjaźniona z Piwnicą pod Baranami. Koncertowała w Anglii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Węgrzech i wielokrotnie we Francji (ma tam nawet swój fan club). Piosenka francuska jest jej znakiem rozpoznawczym, artystka wygrała m.in. w Teatrze Powszechnym w Radomiu casting na rolę Edith Piaf; bywa też nazywana polską Edith Piaf czy Wróbelkiem krakowskim. Współpracuje z kompozytorami: Grzegorzem Turnauem, Andrzejem Zaryckim, Ewą Kornecką, Markiem Jaworskim, Janem Wojdakiem. Szczególna przyjaźń artystyczna łączy ją z Zygmuntem Koniecznym. Do wielkich sukcesów artystki należy fakt, że to właśnie dla niej powstał recital nowych piosenek Zygmunta Koniecznego ,,Z nutą Jasminum” (sł. Monika Partyk). Jest stypendystką Miasta Krakowa w dziedzinie Teatr i Sztuka Estradowa. Każdy jej recital jest niezwykle oczekiwany. Kocha swoją publiczność ze wzajemnością.
bilety – 20 zł/15 zł

24 stycznia (czwartek), g.11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
MAŁY TYGRYS PIETREK – Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” – Kielce

To jedna z najpopularniejszych polskich sztuk dla dzieci autorstwa Hanny Januszewskiej, wystawiana na scenach w całym kraju. Historia opowiedziana w prosty, ciepły i zabawny sposób porusza zawsze aktualny i ważny problem oswajania dziecięcych lęków, jest więc doskonałą propozycją i dla małych widzów i ich rodziców. Pietrka, który ma pietra, nie sposób nie polubić. Koniecznie go poznajcie!
czas trwania: 45 minut
bilety – 22, 20 zł

25 stycznia (piątek), g.11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK
Teatr Nowy z Zabrza

Plastuś to mały ludzik z plasteliny, bardzo popularny wśród dzieci. Mieszka w piórniku dziewczynki, a jego sąsiadami są szkolne przybory: pióro, stalówki, gumka myszka, ołówek i scyzoryk. W swoim pamiętniku, mały ludzik, doskonale opisuje pierwsze doświadczenia i wzruszenia z szkolnego życia. Co więcej, Plastuś nie jest tylko obserwatorem przygód uczniowskich, ale sam bierze w nich udział. Dotrzymuje kroku małej Tosi i jej kolegom w dostosowywaniu się do obowiązków ucznia, zasad koleżeństwa, porządku i poszanowania cudzej własności. Trudno o lepsze przedstawienie dla pierwszoklasisty.
czas trwania: 1 godz. 30 min (z przerwą)
bilety – 22, 20 zł

27 stycznia (niedziela), g. 16.00, sala kameralna 203
SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.
Spotkania w sezonie artystycznym 2018/2019 odbywają się pod hasłem „100 lat polskiej piosenki” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.
Osią każdego programu jest Gwiazdozbiór polskiej piosenki czyli prezentacja kompozytorów, autorów tekstów i wykonawców piosenek urodzonych w danym miesiącu (pod danym znakiem zodiaku). W repertuarze znajdują się piosenki różnych okresów od 20-lecia międzywojennego, poprzez lata 50-60-70 do końca XX wieku.
prowadzenie – Wojciech Dąbrowski
bilety – 2 zł

27 stycznia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
KABARET SMILE – program „To się nadaje do kabaretu”

Uwielbiany przez publiczność Kabaret znów pojawi się na Scenie Nowohuckiego Centrum Kultury, tym razem – z programem „To się nadaje do kabaretu”
W tym właśnie programie powraca wyczekiwana Bożena i jej mąż Merlin. Nowe perypetie tej zwariowanej pary to tylko część nowego programu! Cały, to laboratoryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i przerysowanych postaci, które niesamowicie bawią każdego z nas.
Nowe skecze, piosenki, gagi, puenty i inne odczynniki tworzą wybuchową reakcję. Na sali co chwila wybucha salwa śmiechu, po której przychodzi chwila zadumy i myśl: „Faktycznie. Tak jest też w moim życiu!”. Odwiedziny w szpitalu, zaległości w abonamencie rtv, współczesne plotki kontra hejterzy, facet w kuchni, życie ulicy, czy też odmienne pojmowanie rzeczywistości przez dorosłych i przez dzieci – „to się nadaje do kabaretu!”.
Chcesz poczuć na własnej skórze z jakich odczynników korzystają artyści? Przyjdź na spektakl!

 Kabaret SMILE wywodzący się z Lublina tworzą Michał Kincel, Andrzej Mierzejewski oraz Paweł Szwajgier. Swoimi skeczami bawią widzów od wielu lat a w dorobku artystycznym posiadają mnóstwo nagród, w tym wiele od publiczności. Skecze i piosenki Kabaretu Smile odnoszą się głównie do absurdów życia codziennego. Dzięki wykreowaniu charakterystycznych postaci tworzą historie, które z łatwością zapadają widzom w pamięć. Artyści podczas występów na żywo wchodzą w interakcje z publicznością, dlatego każdy ich występ jest szczególny, wyjątkowy i niepowtarzalny. Kto raz obejrzy występ Kabaretu Smile – nie będzie mógł doczekać się kolejnego spotkania.
bilety – 80 zł

30 stycznia (środa), g. 19.00, sala kameralna 203
SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ – Jarosław Buczek

Wystąpi:
Jarosław Buczek – 
śpiew, gitara
Piotr Bzowski
– śpiew, gitara 
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

bilety – 10 zł

 

NCK WYSTAWY

ADAM GRYCZYŃSKI – „Okolice Nowej Huty”
wystawa fotografii prezentowana w ramach 70-lecia Nowej Huty
3 grudnia – 6 stycznia, FOTO-GALERIA
finisaż wystawy – 3 stycznia, g.18.00
wstęp wolny

EWA HOPPE-NOWICKA – malarstwo
11 grudnia – 10 stycznia, Czarna Galeria CENTRUM
wstęp wolny

BEATA ZUBA – The Day Before… opowieść o górach
10-31 stycznia, Biała Galeria CENTRUM
wernisaż 10 stycznia o g. 18.00
wstęp wolny

 KOBIETA – wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego
10 stycznia – 3 marca, FOTO-GALERIA
wernisaż 31 stycznia o g. 18.30
wstęp wolny

WŁADYSŁAW ROSPONDEK – fotograf z Pleszowa
10 stycznia – 3 marca, FOTO-GALERIA
wernisaż 31 stycznia o g. 18.30
wstęp wolny

 DANUTA WĘGIEL – Stopklatka obecności – wystawa fotografii
31 stycznia – 28 lutego, Szara Galeria CENTRUM
wernisaż 31 stycznia o g. 18.00
wstęp wolny

„FANTAZJE KRAKOWSKIE RYSZARDA HOROWITZA”
31 stycznia – 28 lutego, Czarna Galeria CENTRUM
wstęp wolny

ADAM GRYCZYŃSKI – „Okolice Nowej Huty”
wystawa fotografii prezentowana w ramach 70-lecia Nowej Huty
31 stycznia – 28 lutego, Złota Galeria CENTRUM
wstęp wolny

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO
stała wystawa malarstwa
czynna: wtorek-sobota w g. 11-19, niedziela 12-19, poniedziałek nieczynna
bilety – 10/8 zł

 

A JUŻ W LUTYM…

KABARET POD WYRWIGROSZEM – program „Tra ta ta ta”
3 lutego (niedziela), g. 19.00 , Scena NCK

WORLD PRESS PHOTO 2018
8-28 lutego, Biała Galeria CENTRUM

 KAZIK & KWARTET PROFORMA – koncert
8 lutego (piątek), g. 19.00 , Scena NCK

DWIE PARY DO PARY – Teatr Capitol z Warszawy – spektakl komediowy 
9 lutego (sobota), g. 19.00,  Scena NCK

SŁAWEK UNIATOWSKI – „Metamorphosis”-  koncert
10 lutego (niedziela), g.19.00, Scena NCK

BOSKA! – Teatr Polonia – spektakl teatralny
12 lutego (wtorek ), g.19.00, Scena NCK

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
NCK – Noworocznie postanawiamy nadal nakręcać kulturę!

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury to instytucja, która od ponad trzydziestu lat nakręca kulturę w Krakowie. Rok w rok odbywa się w nim półtora tysiąca przedstawień, festiwali, wystaw, wykładów i konferencji - dla trzystu tysięcy ludzi.  …

Więcej

Adres:

Aleja Jana Pawła II 232
Nowa Huta
31-913 Kraków


Kontakt:

(012) 644 02 66
nck@nck.krakow.pl
http://www.nck.krakow.pl
facebook

Zimowa wyprzedaż w 5.10.15.

Zobacz także