NCK dzieciom w maju

Nowohuckie Centrum Kultury mapa

sobota 28.05.2022

NCK dzieciom w maju

W piątym miesiącu roku w repertuarze Nowohuckiego Centrum Kultury nie mogło zabraknąć propozycji dla najmłodszych – zapraszamy na trzy spektakle: „Roboty mają swoje bajki” w wykonaniu artystów Filharmonii Krakowskiej (17 maja) i dwa przedstawienia dla najmłodszych teatralnych widzów „Skrzaty” (21 maja) i „Oceanarium” (22 maja).

Rektor Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci przypomina o trzech kolejnych zajęciach dla młodych studentów (7, 14, 28 maja), a pani psycholog Diana Dziadosz o spotkaniu w Klubie Super Mama (18 maja).

Program:
7 maja (sobota), g. 11.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy „Wiosenne doświadczenia”
Co kojarzy nam się z wiosną? Naturalnie kwiaty, owady i słońce! Czy mamy w związku z tym dla Was moc energetycznych eksperymentów? Oczywiście!
jednorazowa wejściówka: 30zł

14 maja (sobota), g. 11.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Turystyki „Magiczne Maroko”
Jak zapalić lampę oliwną i czy mieszka w niej Dżinn? Czy marokańskie dywany latają? Jak wygląda życie berberyjskich dzieci? Razem wybierzemy się do farbiarni skór i tkanin, poznamy zapach marokańskiego domu i dźwięki tradycyjnych instrumentów. Do zobaczenia w Maroku!
jednorazowa wejściówka – 30 zł

17 maja (wtorek), g. 9.00 i 11.00, Scena NCK
BAJKI MUZYKĄ PISANE „Roboty mają swoje bajki”
Kolejna muzyczna bajka dla dzieci, przygotowana przez Filharmonię Krakowską, opowiada historię androida Cyberiusza, który postanowił upodobnić ludzi do robotów ponieważ uważa, że emocje przeszkadzają ludziom w osiąganiu ambitnych celów. Chce stworzyć człowieka pozbawionego uczuć.
reżyseria – Tomasz Świerczek
Na scenie wystąpią: Anna Bober, Katarzyna Iżykowska, Maciej Drużkowski, Tomasz Świerczek, Jerzy Łysiński, Marek Pawełek, Tomasz Arnold oraz zespół baletowy Relevé
bilety: 20 zł

18 maja (środa), g. 10.00, sala kameralna 203
KLUB SUPER MAMA „Trudne emocje rodzica” – wykład cz. 3
Jak wspierać siebie w roli rodzica, by stać się oparciem dla dziecka.
spotkanie poprowadzi Diana Dziadosz
bilety: 1 zł

21 maja (sobota), g. 11.00, sala kameralna 203
SKRZATY – Teatr Figurki z Krakowa
Minispektakl teatru cieni i warsztaty dla dzieci w wieku 4–8 lat.
Kiedyś wszystko wyglądało inaczej – ludzie znali skrzaty, a skrzaty dobrze znały ludzi. Zazdrosne trolle nie mogły jednak tego znieść. Tak długo gnębiły skrzaty, że te musiały się ukryć. Dorośli są nawet przekonani, że Skrzaty zupełnie zniknęły. Zapraszamy na wykład profesora Wróbla na temat zwyczajów skrzatów leśnych.
bilety: 30 zł

22 maja (niedziela), g. 11.00 i 12.30, sala C-3
OCEANARIUM – Teatr Figurki z Krakowa
Cała opowieść zaczyna się zwyczajnie – w piaskownicy. Trochę piasku i kolorowe foremki. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni, a plastikowa muszelka przeniesie nas na piękną plażę, jeszcze trochę – i już wypływamy żaglówką na środek oceanu. A stąd to już pół kroku do prawdziwej przygody – zabaw z ośmiornicami, tańców z meduzami, pływania z najprawdziwszą ławicą ryb.
spektakl dla dzieci w wieku 1-3 lat.
bilety: 30 zł

25 maja (środa), g. 10.00 – premiera
26 maja (czwartek), g. 9.00 i 11.00, sala kameralna 203
TOSIA PALUCH – Teatrzyk Muzyczny KAMYCZEK
Spektakl muzyczny oparty na baśni Tomcio Paluszek. Opowiada o przygodach dzielnej Tosi, której wrodzony spryt i zimna krew pozwala ocalić siebie i siostry z rąk okrutnego Ludojada. Całość dopełnia rytmiczna muzyka z lat 80- tych.
reżyseria i opracowanie muzyczne: Ewa Nazim-Zygadło
bilety: 15 zł

26 maja (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
ZAWSZE MAMA
Koncert grup i zespołów artystycznych NCK dedykowany wszystkim mamom.
bilety: 5 zł

28 maja (sobota), g. 11.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy „Wybuchowe urodziny”
Na 3 dni przed urodzinami Pana Bartka – warsztaty, podczas których Prowadzący zaprezentuje swoje ulubione doświadczenia i eksperymenty. Będzie ogień, wybuchy i baaardzo dużo śmiechu!
jednorazowa wejściówka: 30 zł

A JUŻ W CZERWCU:

11 czerwca (sobota), g. 11.00, sala kameralna 203
IRIS I TĘCZOWE DRZEWO – Teatr Figurki z Krakowa
Życie elfów jest wspaniałe. Mieszkają sobie na tęczowym drzewie, zajmują się zbieraniem kolorów dla tęczy, pięknymi strojami i muzyką. Wszyscy by tak chcieli. Wszyscy z wyjątkiem Iris. Ją bardziej interesują dźwięki dochodzące z ciemnej dziupli i szeroki świat. Któregoś dnia drzewo zaczyna tracić kolory. Żeby uratować swój świat Iris będzie musiała sprzeniewierzyć się wszystkim zasadom swojego klanu i zanurzyć w ciemnym lesie pełnym trolli.
spektakl dla dzieci w wieku od 5 lat
czas trwania – 55 minut
bilet: 30 zł

12 czerwca (niedziela), g. 11.00, sala C3
CO W TRAWIE PISZCZY” – Teatr Figurki z Krakowa
Spektakl w technice teatru cieni
Ta historia nie dzieje się ani dawno, dawno, temu, ani za siedmioma górami i siedmioma morzami, ale tuż za drzwiami naszych domów. Mały ślimak wykluwa się z jajka, gąsienica właśnie zamyka się w kokonie, a mała żabka zaraz zrobi pierwszy skok. W tym spektaklu nie będzie wielkich przygód ani strasznych katastrof. Za to zobaczycie małą mrówkę, dźwigającą zdecydowanie zbyt duży liść, gonitwę pszczół i pająka, który nie ma się z kim bawić.
Spektakl dla dzieci w wieku 1-4 lat.
czas trwania: 30 minut + 15 minut kreatywnej zabawy
bilet: 30 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
NCK dzieciom w maju

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury to instytucja, która od ponad trzydziestu lat nakręca kulturę w Krakowie. Rok w rok odbywa się w nim półtora tysiąca przedstawień, festiwali, wystaw, wykładów i konferencji - dla trzystu tysięcy ludzi.  …

Więcej

Adres:

Aleja Jana Pawła II 232
Nowa Huta
31-913 Kraków


Kontakt:

(012) 644 02 66
nck@nck.krakow.pl
http://www.nck.krakow.pl
facebook