Nazywam się Kabelek, Jamnik Kabelek II – zabawna książka pełna zwrotów akcji

czwartek 15.04.2021 do czwartek 29.04.2021

Nazywam się Kabelek, Jamnik Kabelek II - zabawna książka pełna zwrotów akcji

„Nazywam się Kabelek, Jamnik Kabelek II” to dalszy ciąg pełnych zabawnych historii i ciągłych zwrotów akcji książka dla dzieci autorstwa Lidii Gierwiałło.

„Tak, to był tylko sen… Ale ja już wiem, że marną pogodę i zły humor można poprawić wyobraźnią. W marzeniach mogę zostać nawet piratem. I jeszcze jedno: jeśli ktoś uważa, że tylko pies z kulawą nogą nie lubi deszczu, to nie ma racji. Poważnie!”

Narratorem książki jest główny bohater, jamnik Kabelek, który w cudowny sposób opisuje otaczający go świat. Z zainteresowaniem i ciekawością śledzi wszystkie domowe wydarzenia i wyciąga z tego bardzo zabawne wnioski, dzięki czemu od samego początku jest wesoło

W książce można znaleźć dużo historii, które podzielone zostały na krótkie opowiadania, np: akcja ratownicza małych myszek, które ukryły się świątecznych bombkach, a na ratunek przybywa im armia biedronek.

II część w zabawny sposób przedstawia odwieczny konflikt na linii pies- kot, ale też uczy empatii, na przykładzie nocy sylwestrowej, kiedy to niebo rozświetlają fajerwerki, a czworonożnym przyjaciołom nie jest wtedy do śmiechu…

Ważnym atutem książki są barwne i piękne ilustracje, które pobudzają wyobraźnię i przenoszą czytelnika do świata Kabelka i jego przyjaciół.

Pod koniec książki można znaleźć quiz, który sprawdzi wiedzę z przeczytanej książki.

„Nazywam się Kabelek, jamnik Kabelek II” to pozycja, która na pewno skradnie serca małych czytelników.

Jesienią pojawi się kolejna, III cześć książki.
_____

Lidia Gierwiałło to polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka. Twórczyni Salonu Muzycznego FRYDERYK, który promował muzykę i sztukę. Jej utwory śpiewały m.in. Irena Santor, Dorota Miśkiewicz, Joanna Jeżewska, Jolanta Fraszyńska, Joanna Trzepiecińska, Edyta Jungowska oraz Piotr Fronczewski, Zbigniew Zamachowski, Cezary Żak, Wojciech Malajkat, Wojciech Machnicki, Robert Janowski, Stanisław Górka, Felicjan Andrzejczak i wielu innych.
Autorka tekstów do muzyki Marka Sarta przy projekcie muzycznym Cztery Pory Roku – Teatr Malucha oraz autorka książki „Spodmiotełki, czyli sposób na kwaśna minkę”.

I część książki „Nazywam się Kabelek, jamnik Kabelek” została wyróżniona w XIX edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Prywatnie mama, babcia i właścicielka trzech jamników Kabelka, Mikusia i Lineczki.

Instagram: https://www.instagram.com/kabelek_psoty_i_dziwoty/
Facebook: https://www.facebook.com/Kabelek-Psoty-i-Dziwoty-101159298333487
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCghumDACprpnT66-ZEOagSw
Strona www:  https://kabelekpsotyidziwoty.art

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie