Nauka otwiera drzwi, czyli sobotnia polarna zabawa w Świdrze

Obserwatorium Geofizyczne w Świdrze, ul. Brzozowa 1, Otwock mapa

sobota 26.09.2020

Nauka otwiera drzwi, czyli sobotnia polarna zabawa w Świdrze

26 września NAUKA OTWIERA DRZWI – zapraszamy na zajęcia w Obserwatorium Geofizycznym w Świdrze *ul. Brzozowa 2, Otwock). W czasie tego spotkania  uczestnicy od 11:00 do 14:00 będą mogli wziąć udział w różnych formach zajęć. W jednym z budynków w Obserwatorium w Świdrze, w tzw. domku modrzewiowym, przygotowano wystawę polarną, na której prezentowane są zarówno przyrządy pomiarowe stosowane do badań Arktyki, jak i sprzęt codziennego użytku niezbędny polarnikom do przetrwania w trudnych warunkach klimatu polarnego. Zwiedzaniu wystawy będą towarzyszyć fascynujące opowieści o życiu i pracy w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.

Dodatkowo proponujemy zwiedzanie mini-muzeum geofizycznych urządzeń pomiarowych. Przedstawimy historię wybranych badań geofizycznych, w szczególności powstania pierwszego na ziemiach polskich obserwatorium magnetycznego w Świdrze, wyjaśnimy potrzeby prowadzenia ciągłych obserwacji i pomiarów na całym globie. Zaprezentujemy wybraną aparaturę pomiarową stosowaną do pomiarów pól magnetycznych i elektrycznych Ziemi, parametrów meteorologicznych i zanieczyszczeń powietrza.

Podczas wydarzenia będzie można przenieść się wirtualnie na Spitsbergen, popływać pontonem czy zajrzeć do lodowej jaskini – a to wszystko dzięki nowoczesnym technologiom i goglom VR.

Najmłodsi uczestnicy będą mogli układać puzzle polarne na czas i wziąć udział w grze terenowej. Starszych zaprosimy do udziału w quizach online. Na uczestników gier i quizów czekają nagrody (oczywiście polarne!).

Wszystko to w ramach 24. Festiwalu Nauki!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Projekt EDU-ARCTIC.PL

Projekt EDU-ARCTIC.PL

Poszerz swoje (polarne) horyzonty z projektem EDU-ARCTIC.PL Weź udział w w webinariach, wykładach, eventach, konkursach, skorzystaj z materiałów edukacyjnych, czytaj popularnonaukowe artykuły i przekonaj się, jak fascynująca może być nauka, a zwłaszcza jak ważne są …

Więcej

Adres:

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk
ul. Księcia Janusza 64
01-452 Warszawa


Kontakt:

edukacja@igf.edu.pl
http://www.edu-arctic.pl
facebook

FAMILY CONCEPT 5.10.15. – ubrania dla całej rodziny

ZOBACZ TAKŻE:zajęcia pozalekcyjne