Weleda

Łężyce
📅 poniedziałek 21.08.2023 do sobota 30.09.2023
Nauka jazdy konnej - sekcje jeździeckie. Zapisy
Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Jeździeckiego Pomerania w Łężycach na naukę jazdy konnej.

W szkółce jeździeckiej „Pomerania” każdy znajdzie coś dla siebie. Malutkie dzieci zapraszamy na oprowadzanie na kucyku, starsze na naukę jazdy konnej w małych grupach na maneżu. Dla chcących zdobywać odznaki Polskiego Związku Jeździeckiego proponujemy naukę jazdy konnej w sekcjach jeździeckich dwa razy w tygodniu.

W związku z tym, iż od połowy sierpnia ruszyły  zapisy do naszych sekcji na sezon 2023/2024 , chciałbym Wszystkim zainteresowanym przybliżyć tą ofertę.

Zajęcia w O. J. „Pomerania” prowadzone są w czterech sekcjach: Sekcji Jeżdżę Konno (SJK), Sekcji Szkolenia Podstawowego (SSP), Sekcji Brązowa Odznaka (SBO) i Sekcji Sportu Konnego (SSK).

W sekcji Jeżdżę Konno ( SJK ) prowadzimy zajęcia dla  jeźdźców, którzy dopiero co ukończyli etap nauki na lonży. Poruszają się samodzielnie stępem i kłusem. Treningi prowadzone są w małych 2 osobowych grupach, tak aby zapewnić młodym adeptom jak najlepsze warunki do nauki. Jeźdźcy przygotowują się do zdania egzaminu na  odznakę  „Jeżdżę konno”. W każdym semestrze mają dodatkowo 2 godziny zajęć z opieki stajennej, która jest jedną z dwóch części wspomnianego egzaminu.

Sekcja Szkolenia Podstawowego ( SSP ) jest kolejnym etapem nauki jazdy konnej dla jeźdźców posiadających już Odznakę Jeżdżę Konno. Zakres szkolenia praktycznego w SSP obejmuje m.in. doskonalenie prowadzenia konia w stępie, kłusie i galopie, podstawy jazdy terenowej i wykonywanie podstawowych figur ujeżdżeniowych.

Sekcja Brązowa Odznaka to  zajęcia dla jeźdźców, chcących przygotowywać się   do egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką PZJ.

W Sekcji Sportu Konnego prowadzimy szkolenie dla jeźdźców posiadających już BOJ i chcących startować w zawodach regionalnych w  skokach przez przeszkody.

O możliwości zapisania dziecka do konkretnej sekcji decyduje każdorazowo Nasz instruktor szkolenia Podstawowego PZJ Pani Karolina Staroniewicz.

W trakcie każdego semestru organizowane są  towarzyskie zawody jeździeckie, na których jeźdźcy mogą zaprezentować nabyte umiejętności rodzicom. Pod koniec semestru jest wewnętrzny egzamin umożliwiający przystąpienie do egzaminu PZJ bądź  awans do kolejnej sekcji.

W związku z tym, iż Ośrodek Jeździecki „Pomerania” posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego, egzaminy na Odznaki PZJ organizowane są na miejscu w Naszym Ośrodku.  Dzieci mogą więc przystąpić do egzaminu w znanym sobie otoczeniu i na koniach, na których się  szkoliły.

Więcej informacji o naszych sekcjach na stronie www.stajniapomerania.pl  w zakładce nauka jazdy konnej.

Zapisy do sekcji u Instruktorki Karoliny Staroniewicz nr 506 070 197

Serdecznie Zapraszamy !!!