Nasz Wawel Rodzinny – Pasowanie na rycerki i rycerzy

📅 sobota 24.06.2023
🎫 30zł
nasz wawel
Zapraszamy rodziny na cykl warsztatów rycerskich, które odbędą na wzgórzu wawelskim od kwietnia do czerwca 2023 roku. Biorąc w nich udział, dowiecie się nie tylko tego, co oznaczało być rycerzem w dawnych czasach, ale także w jaki sposób bycie Nim może Wam się przydać dzisiaj, w erze samochodów i komputerów.

Podczas każdych zajęć uczestnicy otrzymają kolorowe pióro jako znak postępów na drodze rycerskiej. Zebrany ich pęk posłuży nam na zakończenie cyklu do pasowania na rycerzy i rycerki!

Informacje organizacyjne:
warsztaty skierowane są do rodziców i dziadków z dziećmi w wieku 6–15 lat
opłata: dziecko – 30 zł, dorosły – 15 zł; na każdą dwójkę dzieci wymagana jest obecność przynajmniej jednego opiekuna
sprzedaż online – linki będą aktywne na dwa tygodnie przed terminem spotkania

Pasowanie na rycerki i rycerzy
24 czerwca 2023

Na dotychczasowych zajęciach w ramach cyklu warsztatów rycerskich dowiedzieliśmy się, jak rycerze jedli i jak powinni jeść; jak się ubierali kiedyś i jak dzisiaj ubieraliby się współcześni rycerze i rycerki. Poznaliśmy tajniki rzemiosła rycerskiego z dawnych czasów, rozmawiając o tym, jak się broniono i jak walczono. Teraz przyszedł czas na zakończenie naszych warsztatów.

Zapraszamy na uroczyste pasowanie na rycerzy i rycerki. Przynieście ze sobą wszystkie pióra, które udało się Wam zdobyć podczas obecności na wcześniejszych warsztatach. Zanim odbędzie się bowiem ceremonia pasowania, każdy wykona dla siebie piękny hełm.
godzina: 10.00, czas trwania: 90 min.
godzina: 12.00, czas trwania: 90 min.
dla kogo: grupy rodzinne z dziećmi 6–15 lat
miejsce: Baszta Sandomierska
miejsce zbiórki: Plenerowa ekspozycja „Wyspia”