Nano Ka – spektakl w Centrum Kultury w Lublinie

Centrum Kultury w Lublinie, Peowiaków, Lublin
📅 sobota 25.02.2017
Nano Ka spektakl Lublin
Spektakl na podstawie „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupery to propozycja nie tylko dla dzieci.

Nietypowa obecność/nieobecność głównego bohatera na scenie odsyła do współczesnego modelu funkcjonowania człowieka, który coraz częściej ma charakter wirtualny. Samotność, wyobcowanie, autentyczność, tożsamość czy przemijanie
w tym kontekście stają się jeszcze bardziej istotne i dojmujące. Odczytany na nowo motyw Żmii może stać się pretekstem do refleksji, próbą oswojenia przemijania, nieodwracalności, zaklęcia samotności. Brzmi to wszystko poważnie ale to wciąż spektakl dla dzieci: ciepły, bliski, momentami zabawny.

Pomimo charakterystycznych postaci i wybujałej scenografii na pierwszy plan wysuwają się tu wartości, bezcenne w oczach dziecka, które za chwilę będzie dorosłym. Przyjaźń, miłość, nieustająca potrzeba poszukiwania sensu, ciekawość świata i innych, empatia, radość życia…To wszystko o czym zapominamy z wiekiem…Jedyne ryzyko pospektaklowe to nasilenie w odbiorcach potrzeby pielęgnowania dziecka zarówno w sobie jak i w innych.
Reżyseria: Liza Szczęśliwa; wideo: Maria Porzyc; muzyka: Maciek Pyc; światła: Marcin Kowalczuk; obsada: Katarzyna Tadeusz, Dariusz Jeż, Marcin Połoniewicz, Jan Wawrzyniec Tuźnik, Staś Sadownik
2017-02-25

Sala Czarna