Nano Ka – spektakl dla dzieci i nie tylko w Fabryce Sztuki

📅 wtorek 29.11.2016
Spektakl łódź Nano ka
Spektakl „Nano Ka” Pracowni Sztuczka w Art_Inkubatorze

data: 29 listopada (wtorek)
godzina: 11:00
miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi

Nietypowa obecność/nieobecność głównego bohatera na scenie odsyła do współczesnego modelu funkcjonowania człowieka, który coraz częściej ma charakter wirtualny.  Samotność, wyobcowanie, autentyczność, tożsamość czy przemijanie w tym kontekście stają się jeszcze bardziej istotne i dojmujące. Na nowo odczytany motyw Żmii może stać się pretekstem do refleksji, próbą oswojenia przemijania, nieodwracalności, zaklęcia samotności.

Brzmi bardzo poważnie, ale to wciąż spektakl dla dzieci:  ciepły, bliski, momentami zabawny.  Pomimo charakterystycznych postaci i wybujałej scenografii na pierwszy plan wysuwają się tu wartości, bezcenne w oczach dziecka, które za chwilę będzie dorosłym.  Przyjaźń, miłość, nieustająca potrzeba poszukiwania sensu, ciekawość świata i innych, empatia, radość życia…  To wszystko, o czym zapominamy z wiekiem…

Jedyne 'ryzyko’ pospektaklowe to nasilenie w odbiorcach potrzeby pielęgnowania dziecka zarówno w sobie, jak i w innych.

zapisy / rezerwacje / informacje
mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org
telefonicznie +48 506 103 207 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00-17:00)
W mailu prosimy podać tytuł spektaklu, imię i nazwisko, rodzaj biletu oraz ilość rezerwowanych miejsc.

Senografia: Liza Szczęśliwa i El Bruzda
Kostiumy: El Bruzda
Video: Maria Porzyc
Muzyka: Maciek Pyc
Światła: Marcin Kowalczuk

Obsada:
Katarzyna Tadeusz
Dariusz Jeż
Marcin Połoniewicz
Jan Wawrzyniec Tuźnik
Staś Sadownik

Współpraca:
Olga Lemieszek

Produkcja: Centrum Kultur w Lublinie

Sponsorzy: WATS, KODI, Aeroklub Świdnik, Plasticks Group

Prezentacja spektaklu dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spektakl realizowany w ramach projektu Twórcze Spotkania w Fabryce Sztuki w Łodzi.

WAŻNE INFORMACJE:

Płatność za bilety przyjmujemy wyłącznie gotówką.
Rezerwacje wygasają na pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.
Do zakupu biletów ulgowych upoważnione są osoby niepełnoletnie (do 18 roku życia), uczniowie, studenci, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne, osoby powyżej 80 roku życia oraz osoby objęte ulgą ustawową.