Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków Lego – Bielsko-Biała

Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej 20 w Bielsku-Białej mapa

sobota 30.04.2016 do niedziela 03.07.2016

12 zł, 15 zł, 17 zł, dzieci do wzrostu 95 cm - bezpłatnie

10 tirów klocków i sprzętu, 1300 m2 powierzchni, ponad 100 makiet prezentujących fantastyczne budowle, największy na świecie Titanic oraz strefa zabawy klockami – Fun Park i kino edukacyjne.

Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków Lego – Bielsko-Biała. Całość zbudowana z kilku milionów klocków Lego, a to wszystko już od 30 kwietnia w Bielsku-Białej.

Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego można podziwiać w Centrum handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej do 3 lipca 2016 r.

CAŁKOWICIE NOWA PREMIEROWA EKSPOZYCJA

Titanic

Zbudowana z pół miliona klocków w skali 1:25 budowla ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości. Makieta Titanica powstała z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, a zwiedzający oprócz podziwiania bryły statku, będą mieli również okazję zajrzenia do jego wnętrza.

Erebor – Samotna Góra

Erebor jest jednym z głównym miejsc akcji Hobbita, dawną siedziba krasnoludów, głównym celem wyprawy bohaterów książki. Makieta o wysokości 205 cm pochłonęła 120.000 klocków i rok pracy budowniczego.

Okręt Neptun

Model wykonany z klocków przedstawia replikę galeonu zbudowanego na potrzeby filmu „Piraci” Romana Polańskiego ( 1986 r ). W chwili premiery był najdroższym rekwizytem jaki kiedykolwiek wykorzystano w filmie. Model ma 170 cm długości, 130 cm wysokości i 50 cm szerokości.

Instrumenty muzyczne

Makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty wykonane z tego nietypowego budulca, ale także posłuchać każdego z nich.

Wielki Świat Star Wars

Hitem Wystawy jest imponująca kolekcja Star Wars, a wśród ponad 50 eksponatów perła Wystawy – zbudowany z kilkudziesięciu tysięcy klocków LEGO, 2 metrowy Star Destroyer. Pojawi się sporo budowli unikatowych, takich jak mistrz Yoda, Sokół Millennium, Gwiazda Śmierci, Darth Maul, R2-D2 oraz wiele innych atrakcji dla fanów Gwiezdnych Wojen.

To trzeba zobaczyć

Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie m.in. bitwa o Karaiby oraz scena z latającymi wyspami z filmu Avatar. Wyjątkowym dodatkiem są także eksponaty autorskie, m.in. makieta „Atak Hord”, na której znajduje się około 3500 minifigur, kompleks starożytnego Forum Romanum oraz mozaiki wykonane z klocków Lego przedstawiające znane postacie, a wśród nich między innymi Jim Morrison, Bob Marley, Barack Obama i Lech Wałęsa. Zaprezentowane zostaną także makiety stanu wojennego.

Na Wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawia się bowiem seria zaprogramowanych robotów, które reagują np. na ruch oraz seria LEGO Technic.

FUN PARK Strefa Zabawy

W Bielsku-Białej organizator Wystawy stworzył miejsce do zabaw klockami Lego dla dzieci w każdym wieku. Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajduje się strefa do zabaw Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. Ponadto dzieci, które własnoręcznie wybudują pojazdy będą mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych, a wytrzymałość budowli sprawdzić na platformie wibracyjnej. Nie tylko dla dzieci przeznaczona jest ściana do „pisania” klockami tzw. Brick Wall oraz Mozaic Wall przeznaczony do „malowania” klockami. Dodatkową atrakcją są filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można zobaczyć w naszym edukacyjnym kinie.

Organizatorzy z wielką przyjemnością zawiadamiają, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka. Tym samym w trakcie

Wystawy promowane będą treści dotyczące bieżącej akcji Rzecznika Praw Dziecka.

Wystawa otwarta od 30 kwietnia do 3 lipca.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9.00-21.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00. Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

Ceny biletów:

Poniedziałek-piątek:

BILET PORANNY 9:00 – 16:00 15 zł / osoba;

BILET POPOŁUDNIOWY 16:00 – 19:30 17 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 15 zł/osoba;

BILET WIECZORNY 19:30 – 21:00 12 zł / osoba;

Sobota:

BILET WEEKENDOWY 9:00 – 21:00 17 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 15 zł / osoba;

Niedziela i Święta:

BILET WEEKENDOWY 10:00 – 20:00 17 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 15 zł / osoba;

Dzieci do wzrostu 95 cm wejście bezpłatne.

GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne)

Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe wyłącznie od poniedziałku do piątku. Grupom zorganizowanym sugerujemy wejście w godz. 9:00 – 16:00.

Minimum 10 osób – 12 zł / osoba

Na każde rozpoczęte 10 osób – 1 opiekun wejście gratis.

Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na www.wystawaklockow.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:wystawa