Najtrudniejszy pierwszy krok… czyli kilka słów o adaptacji dziecka do przedszkola – Bydgoszcz

Przedszkole Niepubliczne Przedszkolna Chatka ul. A.G. Siedleckiego 12 Bydgoszcz mapa

poniedziałek 04.04.2016

15 zł / za zajęcia

Najtrudniejszy pierwszy krok… czyli kilka słów o adaptacji dziecka do przedszkola – Bydgoszcz

W życiu każdego małego człowieka przychodzi czas zmian. Jednym z ważnych momentów jest pójście do przedszkola, a co za tym idzie, wejście w nowe, nieznane dotąd otoczenie. W takiej sytuacji może pojawić się strach, obawa, czasem nawet rozpacz i wiele innych uczuć, z którymi ciężko sobie poradzić. Przedszkolna Chatka wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci oraz ich rodziców organizuje cykl zajęć poświęconych adaptacji dziecka do przedszkola. Chcemy, aby adaptacja była miłą przygodą i wspaniałą okazją do bezstresowego wejścia w progi przedszkola.

Na spotkania adaptacyjne zapraszamy wszystkich przyszłych przedszkolaków. Celem naszych zajęć jest stopniowe przygotowanie do roli przedszkolaka, poznanie zasad oraz rytmu dnia w przedszkolu. Co ważne, początkowe zajęcia odbywają się z rodzicem. Dopiero z czasem, gdy dzieci są już nieco oswojone, zostają w sali bez swoich opiekunów.

Zajęcia prowadzone są w małej grupie, co pozwala skupić się na indywidualnych potrzebach dzieci i sprawia, że rodzice mają większy komfort psychiczny. Szereg zabaw muzycznych, ruchowych, rytmicznych, manualnych oraz plastycznych spędzonych w towarzystwie rówieśników i doświadczonych nauczycieli, pokaże iż przedszkole jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Adaptacja to szansa, by we wrześniu Maluch czuł się swobodniej i z większą odwagą stawił czoła nowej sytuacji. Pomóż swojemu dziecku przygotować się do przekroczenia progu przedszkola bez stresu i płaczu. Pozwól pomóc sobie wyzbyć się obaw i wątpliwości.

Uwaga! Zajęcia kierujemy do wszystkich Maluchów, które od września rozpoczną przedszkolną przygodę. Nawet jeżeli wybierzesz inne przedszkole niż nasze, zajęcia na pewno pomogą w procesie adaptacji.

Kontynuacją zajęć adaptacyjnych będą letnie półkolonie. W tym roku przygotowaliśmy aż 5 turnusów. Każdy będzie kolorowy i bajkowy – szczegóły na stronie internetowej: www.przedszkolnachatka.pl

Termin rozpoczęcia: 4 kwietnia
Dzień tygodnia: poniedziałek i wtorek
Godzina: 17:15-18:15
Miejsce: Przedszkole Niepubliczne Przedszkolna Chatka, ul. A.G. Siedleckiego 12, Bydgoszcz
Dla kogo: dzieci w weku 2-3 lata z rodzicami

Zapisy: 604 629 916, 793 101 280 , 52 371 10 51

Szczegółowe informacje: www.przedszkolnachatka.pl

Koszt: 15zł / za zajęcia

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
FUNDACJA NOWE POKOLENIE logo BIG

Adres:

ul. A. G. Siedleckiego 12 (budynek Przedszkola Niepublicznego „Przedszkolna Chata”)
Bydgoszcz


Kontakt:

52/371-10-51, 604 629 916
fundacja@nowe-pokolenie.pl
http://www.nowe-pokolenie.pl