Najnowszy musical familijny w Teatrze Rampa

sobota 23.03.2013

Najnowszy musical familijny w Teatrze Rampa

Premiera 23 marca o godz. 19.00, 24 marca godz. 16.00
Awantura o Basię to muzyczna interpretacja książki Kornela Makuszyńskiego w adaptacji
i reżyserii Cezarego Domagały z utrzymaną w klimacie filmowym muzyką Wojciecha Sanockiego. Akcja musicalu osadzona w realiach lat 20 i 30 XX wieku pełna jest niesamowitych zwrotów akcji.

To wzruszająca i jednocześnie zabawna historia Basi Bzowskiej, która po tragicznej śmierci matki, trafia w przedziwnych okolicznościach do nieznanych sobie opiekunów, podbijając ich serca, co  z kolei staje się przyczyną rozmaitych konfliktów, które rodzą podstawowe pytania: Kto ma być prawnym opiekunem Basi i gdzie ma zamieszkać? Co się stanie kiedy podrośnie? Dlaczego w dziwny sposób giną kartki rękopisu książki Stanisława Olszowskiego? Czy uda się odnaleźć zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca Basi i przywrócić go do życia? Czy miłość dziecka jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu?

Odpowiedź na te wszystkie zagadkowe pytania nasi widzowie odnajdą oglądając tę najnowszą familijną propozycję teatru Rampa. Ciekawe kostiumy zaprojektowane przez studentki warszawskiej ASP Małgorzatę Kluskę i Aleksandrę Muszyńską, piękne piosenki wywołujące uśmiech i łzy ubrane w choreografię Marty Domagały, niezapomniane kreacje aktorskie to niewątpliwe atuty tego spektaklu.

Teatr Rampa przypomina warszawskiej publiczności Awanturę o Basię… w roku 60. rocznicy śmierci jej autora, którego postać pragnie przybliżyć wspólnie z Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem.

Występują: Kamila Boruta-Hycnar, Małgorzata Duda-Kozera, Joanna Górniak, Mirosława Krajewska / Katarzyna Kozak, Leszek Abrahamowicz, Piotr Furman, Robert Kowalski, Julian Mere, Mieczysław Morański, Robert Tondera, Rafał Supiński / Piotr Bułka
W roli tytułowej wymiennie: Jagoda Król / Ewa Stasiak / Katarzyna Wojciechowska (mała Basia), Paulina Łuniewska / Katarzyna Zarychta (starsza Basia)

Serdecznie zapraszamy!
Sprzedaż biletów online
www.teatr-rampa.pl, www.eBilet.pl
rezerwacja – Kasa Teatru Rampa tel (22) 679 89 76

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Najnowszy musical familijny w Teatrze Rampa

Teatr Rampa na Targówku

Teatr Rampa jest unikatowym miejscem na teatralnej mapie Warszawy. Wieloletnia tradycja teatru muzycznego miesza się tu z nowoczesnością w formie i treści, a teraźniejszą rzeczywistość artystyczną kreuje nowa fala utalentowanych twórców. Spektakle przygotowane są z myślą …

Więcej

Adres:

ul Kołowa 20,
03-536 Warszawa


Kontakt:

(22) 679-50-51/52; (22) 679-89
bow@teatr-rampa.pl
http://www.teatr-rampa.pl