Najlepsze strony mojej rośliny. Warsztaty on-line

sobota 03.10.2020 do sobota 10.10.2020

Najlepsze strony mojej rośliny. Warsztaty on-line

Już niedługo, w dniach 10-25 października 2020 obchodzić będziemy Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek. Jest to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem takie jak Meet and Code 2020.

Meet and Code to ogólnoeuropejska akcja, w której w tym roku bierzemy udział.

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne warsztaty online. Przybliżą one podstawy programu Scratch dzieciom w wieku 8– 13 lat.

W dwóch etapach wspólnie stworzymy krok po kroku strony dotyczące wybranej rośliny. Uczestnicy zajęć będą mogli wykorzystać swoje rysunki, zdjęcia, wiedzę, ciekawostki usłyszane od znajomych by skomponować własny wirtualny zielnik.

Dowiemy się jak szukać rzetelnych informacji w przepastnych przestrzeniach Internetu, jak dodawać własne pliki do projektu w Scratchu, jak układać kolorowe klocki żeby to wszystko działało 🙂

Nasze zajęcia to podstawy kodowania w przyjaznej formie, próba zachęcenia do odkrywania tego, co w naszym najbliższym otoczeniu, inspiracja do łączenia świata przyrody i współczesnych technologii. Jedno drugiego nie wyklucza.

Pierwsza część – 03 października – transmisja na żywo, w której pokażemy i wyjaśnimy jak zrobić własny zielnik / stronę bezpłatnie, nie są konieczne zapisy, ilość osób nieograniczona

Druga część – 10 października – webinar dla dwóch grup po 15 osób – praca z waszymi projektami w Scratchu, indywidualne konsultacje z prowadzącą bezpłatnie, obowiązują zapisy

Ilość miejsc na warsztaty ograniczona!
Zapisy: zd.fundacja@gmail.com
pytania, wątpliwości można kierować również telefonicznie pod: 668 994 999

Warsztaty będą realizowane dzięki grantowi od TechSoup Polska w ramach Meet and Code 2020 Sponsorem jest SAP @sap4good
Warsztaty poprowadzi Justyna Jakóbowska, animator działań plastycznych, artystka wizualna, VJ, członkini Fundacji Zdrowe Dzieciństwo.
https://www.facebook.com/jakobowskajakovj
https://www.behance.net/jakobowska

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie