Najlepsze książki 2018 roku

📅 poniedziałek 11.02.2019 do środa 13.02.2019
Najlepsze książki roku 2018

W styczniu odbyło się głosowanie w plebiscycie organizowanym przez portal o literaturze Granice.pl. Kolejny raz polscy czytelnicy mogli wybrać swoje ulubione książki mijającego roku.

Popularny cykl wydarzeń

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tegorocznej edycji plebiscytu „Najlepsze książki roku” organizowanego przez Granice.pl, użytkownicy mogli wybrać kilkanaście najlepszych ich zdaniem pozycji spośród kilkudziesięciu tytułów biorących udział w konkursie. Nagrodą dla najaktywniejszych czytelników były pakiety książkowe.

Interesujące kategorie

W plebiscycie portalu Granice.pl udział brały książki z kilkunastu różnorodnych kategorii, między innymi książki z gatunku prozy obcej, literatury polskiej, literatury dla dzieci i młodzieży. Konkurowały ze sobą zarówno duże, popularne wydawnictwa, jak i mniejsi, niezależni wydawcy. Najważniejsza dla głosujących czytelników była jednak satysfakcja z lektury.

Zwycięzcy już wybrani!

Głosowanie w plebiscycie na „Najlepsze książki roku 2018” zakończyły się 29 stycznia, a na początku lutego pojawiły się wyniki plebiscytu. O tytuł najlepszej książki roku walczyło ponad 100 książek. Wśród zwycięzców pojawiły się między innymi takie książki jak „Fandom” Anny Day, „Dom bez klamek” Jędrzeja Pasierskiego czy „Służące do wszystkiego” Joanny Kuciel-Frydryszak.

Wszystkie zwycięskie tytuły w plebiscycie „Najlepsze książki roku 2018” znaleźć można w podsumowaniu plebiscytu w serwisie Granice.pl.

Plebiscyt „Najlepsze książki roku” organizowany jest pod patronatem medialnym miastodzieci.pl.