UD

Nadzwyczajna randka z Manią w Książnicy Płockiej

Książnica Płocka
🗺 mapa
📅 czwartek 26.01.2017
Nadzwyczajna randka z Manią w Książnicy Płockiej
Tej rocznicy nie możemy w Płocku przegapić!

W czwartek 26 stycznia minie dwadzieścia lat od śmierci Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej – wielkiej i kochanej przez Polaków Artystki, „Pani na Mazowszu” i „Pani w Mazowszu”! Ale dla nas, płocczan, bardziej po prostu, czyli „naszej Mani”, a dopiero później, gwiazdy i celebrytki międzywojennego teatru, filmu i kabaretu, dzielnej kobiety,  artystki-żołnierki podczas drugiej wojny światowej i w czasie powstania warszawskiego, wreszcie bezkonkurencyjnej i niezastąpionej szefowej zespołu „Mazowsze”, Honorowej Obywatelki Miasta Płocka…

Książnica Płocka do tej rocznicy szykuje się od miesięcy, przygotowując razem z Muzeum Mazowieckim wspólne wydawnictwo okolicznościowe, na które złożą się fotografie autorstwa Jana Waćkowskiego i film dokumentalny nakręcony na zlecenie Muzeum przez Jana Gawryłkiewicza  podczas wizyt Pani Miry w rodzinnym mieście. Wydawnictwo i film trafią do rąk płocczan właśnie 26 stycznia, podczas Nadzwyczajnej Randki z Manią! w siedzibie głównej Książnicy Płockiej. Ale to nie wszystko. Podczas spotkania ze specjalnym programem artystycznym „Drzewo migdałowe” wystąpią dzieci  ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Płocku, pojawią się młodzi artyści z HZPiT „Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke oraz liczni goście, także byli i aktualni członkowie zespołu „Mazowsze”. Organizatorzy zaprezentują też obszerne fragmenty unikalnej i powszechnie niedostępnej płyty „Dobre i to! Śpiewa i mówi Mira Zimińska” z prywatnego archiwum Tomasza Panka.

Spotkanie w Książnicy rozpocznie się o godz. 17.00, ale wcześniej – o godz. 11. spotkamy się na Tumskiej, by Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej „wręczyć” kwiaty!

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

ZAPRASZAMY!

439 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent