Nabór szkół i przedszkoli do profilaktycznego programu Re@lnie Odpowiedzialni

📅 wtorek 19.10.2021 do sobota 30.10.2021
Program profilaktyczny dla szkół Cyfrowa epidemia
Nikt nie kwestionuje roli, jaką odgrywa współczesna technologia w naszym życiu, jednak wciąż nie ma wystarczającej świadomości i wiedzy społecznej na temat jej realnego wpływu na rozwój najmłodszych. Coraz częściej i coraz młodsze dzieci obserwujemy z ekranem „przy nosie”. Według statystyk, 70% dzieci w wieku przedszkolnym systematycznie korzysta z tabletów i smartfonów, a liczba godzin spędzanych przed ekranami, ogranicza u dzieci czas poświęcany na inne, ważne aktywności: ruchowe, społeczne i edukacyjne.

„RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI” to profilaktyczny program edukacyjny, którego działania skierowane są do szkół i przedszkoli. Całkowicie bezpłatny program jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „ODŁĄCZ SIĘ. POŁĄCZ SIĘ”, której pełen start zaplanowany jest na grudzień 2021.

Kampania ma być odpowiedzią na nowe zagrożenia cywilizacyjne, na jakie obecnie narażone są Dzieci już od najmłodszych lat – e-uzależnienia, uświadamiając poprzez przekazywanie rzetelnej wiedzy i dając wsparcie.

Kampania ma na celu:

– szeroką promocję dobrej – pozytywnej profilaktyki obejmującej najmłodsze dzieci i ich rodziny.

– uwrażliwienie dorosłych na problem nadmiernej obecności ekranów w życiu dzieci,

–  pokazanie rodzicom jak ważna jest uważność w relacji  z dzieckiem.

W ramach współpracy przy programie „RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI”, nauczyciele każdej placówki, która zgłosi swój udział, otrzymają komplet materiałów, by móc aktywnie wspierać dzieci i rodziców. Uczestnicy będą mogli również skorzystać z bezpłatnej wiedzy przekazywanej podczas podcastów, webinariów itp.

Nabór trwa do końca grudnia 2021r. Więcej informacji na stronie www.strefa-wsparcia.pl