Nabór do bezpłatnego projektu Animacja – tygiel kreatywnego i krytycznego myślenia

piątek 03.06.2016

bezpłatne

Plakat Projektu Animacja Studia Momakin

Jeszcze do 3 czerwca można zgłaszać się do projektu, w ramach którego odbędą się bezpłatne warsztatay teatralno-filmowe.
Uczestniczyć mogą w nich uczniowie w wieku 9-14 lat, rodziny oraz seniorzy. Czeka ich cykl innowacyjnych zajęć, mających na celu przede wszystkim pobudzenie umiejętności krytycznego i twórczego myślenia oraz kompetencji z tym związanych.

Weź udział w bezpłatnych warsztatach teatralno-filmowych
– nabór trwa do 3 czerwca

Trwa nabór do udziału w bezpłatnym, czteromiesięcznym projekcie „Animacja – tygiel kreatywnego i krytycznego myślenia”. Uczestniczyć mogą w nim uczniowie w wieku 9-14 lat, rodziny oraz seniorzy.

W ramach projektu odbędzie się cykl innowacyjnych zajęć, mających na celu przede wszystkim pobudzenie umiejętności krytycznego i twórczego myślenia oraz kompetencji z tym związanych. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach opierających się na wykorzystaniu trzech odmiennych tekstów kultury: animacji teatralnej, filmowej oraz produkcji telewizyjnej z cyklu ”Muppety”. Projekt skierowany jest m.in. do uczniów w wieku 9 – 14 lat, rodzin oraz seniorów. Zgłoszeń mogą dokonywać: w przypadku uczniów – nauczyciele wychowawcy lub dyrektor szkoły, w przypadku seniorów – przedstawiciele klubów seniora. Rodziny mogą zgłaszać się samodzielnie.

Cykl zajęć obejmie:

  •  uczestnictwo w spektaklu teatralnym w Teatrze Lalek Arlekin,
  •  spotkania warsztatowe, w tym:
  •  warsztat krytyczno-literacko-teatralny,
  •  warsztat krytyczno-literacko-filmowy,
  •  warsztat krytycznego myślenia,
  •  warsztaty tworzenia animacji.

Efektem przeprowadzonych warsztatów będzie stworzenie przez każdą grupę biorącą udział w projekcie filmu animowanego, który weźmie udział w internetowym konkursie na najciekawszy film.

Warsztaty w ramach projektu będą obywały się od początku września do końca listopada 2016 roku i obejmą łącznie 15 godzin lekcyjnych dla szkół, a 12 godzin zegarowych dla rodzin i seniorów.

Chęć wzięcia udziału w projekcie należy zgłaszać na adres momakin@momakin.pl do 3 czerwca 2016 roku. Warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest wypełnienie karty zgłoszeń, zamieszczonej na stronie internetowej www.momakin.pl w zakładce „Projekt”. Informacje o zakwalifikowaniu do projektu zostaną przekazane do 8 czerwca 2016 roku na adres mailowy podany w karcie zgłoszenia. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Organizatorem projektu „Animacja – tygiel kreatywnego i krytycznego myślenia” jest MOMAKIN, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu Edukacja Kulturalna.

Dodatkowych informacji udziela: Paulina Zacharek – koordynator projektu, +48 690 320 715

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Momakin logo warsztaty animacji

MOMAKIN


MOMAKIN narodził się z wielkiej pasji do kina i filmu, zwłaszcza animowanego.

I to właśnie animacja stanowi element wspólny dla organizowanych przez MOMAKIN warsztatów, wydarzeń, wystaw i szkoleń. Wszystkim naszym aktywnościom przyświeca misja popularyzacji …

Więcej

Adres:

Al. Kościuszki 39 lok. 30
90-418 Łódź


Kontakt:

790 244 817
momakin@momakin.pl
http://www.momakin.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:filmrodzinawarsztaty