Weleda
Weleda Baby

Na zielonej łące z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

Klub Jędruś, os. Centrum A 6a
🗺 mapa
📅 sobota 27.05.2023
Na zielonej łące z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta
W ramach projektu „KursujeMy – tam, gdzie za dostępnością stoi człowiek” realizowanego w Ośrodku Kultury Kraków – Nowa Huta czas na kolejny, ostatni już Dzień Dostępny. Tym razem zapraszamy do Klubu Jędruś (os. Centrum A 6a). Finał działań odbędzie się 27.05 (start o godz. 11:30), a będzie to piknik osiedlowy „Na zielonej łące”. Wstęp wolny!

„Zapraszamy serdecznie na piknik osiedlowy „Na zielonej łące”, który odbędzie się w ramach projektu „Kultura bez Barier” realizowanego w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta. Tym razem spotykamy się na terenie obok Klubu Jędruś, gdzie czeka na nas wiele atrakcji. Piknik odbędzie się 27 maja i będzie doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Nie bez przyczyny na miejsce pikniku wybrana została przestrzeń między blokami mieszkalnymi. W myśl realizowanego projektu, chcemy aby kultura, także ta związana ze wspólnym spędzaniem czasu wolnego, była bliska i dostępna dla wszystkich.

Na różnorodnych stanowiskach warsztatowych, uczestnicy będą mogli wykazać się kreatywnością, podczas tworzenia sensorycznych obrazów oraz plecenia wianków z polnych kwiatów. Dodatkowo, miłośników zabaw z pewnością zachwycą ogromne banie mydlane oraz szereg zabaw podwórkowych. Dla osób, które potrzebują chwili wyciszenia, przygotowane zostanie specjalne miejsce, gdzie będą mogły odpocząć i cieszyć się owocowym poczęstunkiem, siedząc na wygodnych leżakach.

„Warto nadmienić, że wszystkie Dni Dostępne realizowane od marca do końca maja w wybranych klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta są częścią większego projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki dotacji pozyskanej z PFRON’u, proces jakim jest udostępnianie kultury wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w niej, mogliśmy znacznie przyspieszyć” – mówi Anna Waligórska-Dynowska, koordynatorka ds. dostępności.

„Przyjdźcie i spędźcie razem z nami wiosenny dzień na osiedlowym podwórku przy Klubie Jędruś (os. Centrum A, 6a).  Naszymi uśmiechami, dobrą zabawą, wzajemną życzliwością i wspólnie spędzonym czasem podczas warsztatów, zabaw i wielu aktywności, uczyńmy ten dzień bardziej dostępnym dla wszystkich. Bo przecież dostępność tworzymy razem! Do zobaczenia!” – zapraszają organizatorzy.

Realizowane przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier”. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

171 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent